Pufr o svém přestupu: Liberec pro mě byl na prvním místě!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Důrazný a zároveň šikovný obránce. Taková je charakteristika Antonína Pufra, který po svém příchodu z Tábora posílí defenzivní linie tygřího dorostu. "Myslím si, že i když budeme mít velice mladé mužstvo, můžeme pomýšlet na nejvyšší příčky," říká odhodlaně.

Jak vznikl tvůj příchod do Liberce?
Cítil jsem, že už se chci posunout do velkého klubu. S Libercem jsme byli v kontaktu už od Olympiády dětí a mládeže 2023. Od pana Bermanna (manažer tygří mládeže) jsme měli všechny informace o chodu akademie. Doporučení jsem měl i od Kuby Šedivého, který také pochází z Tábora a prošel tygří akademií. Ačkoliv se na konci minulé sezóny objevily i jiné nabídky, Liberec pro mě byl na prvním místě.

Co od nového angažmá očekáváš?
Větší konkurenci, kvalitu a super zázemí. Věřím, že mi to všechno pomůže v dalším rozvoji.

Z jihu se přesouváš na sever. Bude pro tebe výzva zvládnout vše i mimo led?
Ano, přestoupil jsem z táborské průmyslovky na libereckou. Jdu do druhého ročníku na denní studium, tak doufám, že to zvládnu.

Co chceš do sestavy přinést?
Rád hraji kombinační hokej, ale umím i přitvrdit. Asi bych vypíchnul právě kreativitu a tvrdost.

Už jste znovu začali naplno trénovat, těšíš se na start sezóny?
Těším se moc! Během letní přípravy jsem měl nějaké zdravotní komplikace. Teď už jsem ovšem v pořádku a nemůžu se dočkat, až do vypukne.

Jak jsi Liberec vnímal jako soupeře?
Bílí Tygři vždycky hráli rychlý kombinační hokej. Líbilo se mi, jak se obránci zapojují do ofenzivy, bylo těžké proti Liberci bránit.

Co tě zatím na nové adrese nejvíc nadchlo?
Jednoznačně zázemí, které je tady skvělé. Také cítím vzájemný respekt mezi hráči. Myslím si, že budeme dohromady i s trenéry skvělý tým.

S jakými cíli půjdeš do sezóny?
Osobně bych se chtěl stát oporou týmu a rozvíjet se tak, abych se v klubu prosadil i v budoucnosti. Co se týká týmu, myslím si, že i když budeme mít velice mladé mužstvo, můžeme pomýšlet na nejvyšší příčky. Chceme hrát o titul.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři