Otočili skóre, ale výhru neudrželi

Date of publication Author Jaroslav Sedlák

L i b e r e c - Utkání 32. kola juniorské extraligy, plánované původně na dnešek, se předehrávalo už v sobotu 17. prosince. Libereckým se podařilo otočit skóre, ačkoli prohrávali 0:2, ale nešťastným gólem v 53. minutě o výhru přišli.

32. kolo, sobota 17. prosince 2005
3:3
(0:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Špaček (Hruška, Kajínek), 34. Bacovský (Hruška, Kajínek), 44. Bacovský (Špaček, Hruška) - 4. Tobiáš (Rak, Luňák), 21. Handl (Křesina), 53. Rak (Šula, Čuřík). Vyloučení: 8:8, navíc Kapička (Liberec) 10 minut. Využití: 2:0. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3.

Nedvídek - Hrach, Kajinek, Mrkvička, Petrmichl, M. Tondr, Pavlů, Jaroměřský - Špaček, Hruška, Bacovský - L. Tondr, Kapička, Němec - Bárta, Peřina, Polakovič.

HC Olomouc

Adamec - Bradáč, Křesina, Ondrušek, Paška, Plch, M. Rajnoha - Čuřík, Freis, Handl, Klimovič, Koutný, Luňák, K. Rajnoha, Rak, Tobiáš, Šula.

(Zdroj: Liberecký den) - Do zápasu vstoupili Bílí Tygři hodně vlažně a kvůli nedůslednosti v obranném pásmu od 4. minuty prohrávali. Hosté i poté byli nebezpečnější a brankář Nedvídek musel svůj tým několikrát podržet. Výkon domácích se zlepšil od 10. minuty, šancím ale stejně jako na druhé straně chyběla gólová tečka.

Ještě hůře bylo Tygrům na začátku druhé třetiny, neboť otáleli s rozehrávkou a soupeř toho dokázal v čase 20:36 využít ke vstřelení druhé branky. Ještě v prostředním dějství ale domácí srovnali. Nejprve se prosadil Špaček, kterého ke skórování vybídl Hruška a v přesilovce se poté trefil Bacovský.

Týž hráč při další početní výhodě na začátku třetí třetiny dokonal obrat v utkání. Tygři měli poté tlak a převahu, chybělo však lepší zakončení. Navíc se sedm minut před koncem srazili za brankou dva domácí hráči a odražený kotouč olomoucký hráč pohotově dorazil za záda Nedvídka. Tygři se sice s remízou spokojit nechtěli, brankou ale neskončil ani samostatný nájezd Němce.