Ve smršti trestů se lépe orientovali hosté

Date of publication Author Jaroslav Sedlák

L i b e r e c - Nevydařený zápas odehráli ve čtvrtek liberečtí junioři. Vcelku po zásluze podlehli Litvínovu 3:6. Utkání bylo poznamenáno hodně úzkostlivým metrem hlavního rozhodčího Petra Úlehly, který posílal hokejisty na trestnou lavici skoro za každý kontakt s protihráčem. Celkem udělil 70 trestných minut a navíc jeden osobní trest do konce zápasu.

35. kolo, čtvrtek 18. ledna 2007
3:6
(1:1, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. Peřina (Kollmann), 29. Liška (Bezděk, Kollmann), 52. Liška (-) - 3. Rindoš (Skočovský), 22. Rindoš (Vrtek), 40. Vrtek (Černý, Martinka), 47. Panuška (Vrtek, Rindoš), 58. Černý (Skočovský), 60. Vrtek (Černý). Rozhodčí: Úlehla - T. Svoboda, Goder. Vyloučení: 14:11, navíc Vrtek 10 min., Kubát (oba Litvínov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 30:44 (7:9, 12:22, 11:13). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6.

Nedvídek - Kajínek, Hrach, M. Hanousek, J. Hanousek, Přibyl, Hataš, Zákoutský, Kollmann - Křišťán, Skalický, Kopic - Bezděk, Liška, Peřina - Klíma, Lemfeld, Krastenics - Vopálka, Langr, Čanky.

HC VERVA Litvínov

Fikrt - Panuška, Kubát, Martinka, Lomička, Skočovský, Polák - Mach, Zima, Češka - Vrtek, Černý, Rais - Rindoš, Matouš, Přeučil - Majer.

Litvínov se ujal vedení hned z první šance. Po přihrávce Skočovského z pravé strany stačilo v 3. min. Lukáši Rindošovi pohodlné doklepnutí - 0:1. Byl to na dlouhou dobu jediný gól, který padl při plném počtu hráčů na ledě 5 na 5...

Domácí vyrovnali v 13 .min. v přesilovce při vyloučení Rindoše. Vcelku nenápadnou akci zakončil přesně Jiří Peřina - 1:1.

Na začátku druhé třetiny naopak využili přesilovou hru hosté. Vyloučen byl liberecký kapitán Hrach, a už 18 vteřin poté skóroval opět Rindoš - 1:2.

Mezi 27. a 29. minutou se rozehřála trestná lavice na straně hostů. Seděli na ní v jednu chvíli najednou čtyři hráči! Nejprve byl v čase 26:27 vyloučen Vrtek na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku, v 27:18 ho následoval Lomička za zdržování (2 min.), a v 27:55 Kubát opět na 2+10 za stejný přestupek, jako Vrtek. Kubát své potrestání doprovodil vzteklým prásknutím hokejky o mantinel a dostal navrch osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.

Liberec přesilovku 5 na 3 využil v 29. minutě, kdy Tomáš Liška vyrovnal na 2:2. Litvínov však navzdory sérii vyloučení v druhé třetině kraloval a zaměstnal libereckého gólmana Nedvídka sprškou střel. Nebýt Nedvídkových zákroků, bylo by asi o výsledku už po druhé části rozhodnuto. V 40. minutě však domácí brankář přece jen kapituloval po střele Vladislava Vrtka, který se krátce předtím vrátil "nadržený" z trestné lavice po desetiminutovém trestu. Využil litvínovskou přesilovku 5 na 3 (vyloučeni Skalický za zdržování - posunutí branky, a Peřina za podražení) - 2:3.

V 47. min. Litvínov v další přesilovce 5 na 3 (vyloučeni Lemfeld za držení protihráče a J. Hanousek za vražení na hrazení) přidal zásluhou rány obránce Jiřího Panušky čtvrtý gól - 2:4.

Bílí Tygři vykřesali naději v 52. min., když Liška kuriózně skóroval přímo z vhazování - 3:4. A opět to bylo, jako v tomto zápase skoro pokaždé, v přesilovce (vyloučen Matouš za hákování).

Závěr však patřil Litvínovu. Nejprve v 58. min. při hře 4 na 4 Jakub Černý nachytal Nedvídka a střelou k nekryté bližší tyči znovu dostal hosty do dvougólového vedení (3:5). V poslední minutě pak upravil Vrtek na konečných 3:6.