Juniorka porazila Havlíčkův Brod

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Při příležitosti šestého kola juniorské NOEN Extraligy se ve Svijanské areně sešly týmy Liberce a Havlíčkova Brodu. Zápas nejprve vypadal lépe pro hosty, po deseti minutách ale získali nadvládu liberečtí hokejistě a svému soupeři nepovolili více než jediný gól. Hvězdami zápasu by se stali nejspíš oba brankáři, jak liberecký Alexa, tak havlíčkobrodský Pešek totiž předváděli doslova fantastické výkony.

6. kolo, sobota 25. září 2010
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Kouřil (Kedršt), 29. Kraus (Jirků, Mulač), 47. Bulíř, 59. Kedršt (Kouřil, Jánošík) - 22. Ondráček (P. Blažek) Rozhodčí: Úlehla - Maštalíř, Šmíka. Vyloučení: 2:3, navíc Skalický 5 + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 113. Střely na branku: 28:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Alexa - Šimek, Lacek, Dám, Říha, Šefl, Karlík, Sobotka, Niko - Jánošík, Kouřil, Bulíř, Kedršt, Skalický, Valášek, Kraus, Mulač, Jonák, Bittner, Jirků, Maďar.

BK Havlíčkův Brod

Pešek - Šíma, Novotný, Ambrož, M. Blažek, Němec, Musil, Richter, Šplíchal - Varga, Milfait, Szilva, Hadrava, Zdražil, P. Blažek, Havel, Ondráček, Novák, J. Doležal, O. Doležal.

Jelikož jsou havlíčkobrodští nováčkem v juniorské Extralize, Bílí Tygři se dnes vydali do neznáma. Na začátku byli hosté aktivnější, Tygrům ale trvalo přebrat nadvládu pouhých deset minut. Do jediné větší šance se v těchto deseti minutách stejně dostal pouze Jan Milfait, který mířil nad Alexovu bránu. První patrnější známkou liberecké převahy byla pak ve třinácté minutě střela Daniela Skalického, který trefil tyčku.

V šestnácté minutě pak přišla vůbec poslední šance Havlíčkova Brodu v první třetině, Marek Havel ale krátce po vhazování trefil pouze zavřenou skulinku mezi Alexovými betony. Liberečtí pak zatlačili soupeře do vlastní zóny a jak už to chodí, hosté se z nepříznivé situaci snažili dostat i za hranicemi pravidel. Po vyloučení Richarda Zdražila přišel přesilovkový gól. V devatenécté minutě se v mezikruží našel Jaroslav Kedršt, jehož střelu Pešek pouze vyrazil a pro Tomáše Kouřila bylo zasunutí puku za záda havlíčkobrodského gólmana hračka - 1:0.

Druhou třetinu začaly oba týmy spíše pasivně, přelévaná hra pak vyústila v protiútok Havlíčkobrodských. Filip Ondráček, který dostal přihrávku do běhu od Pavla Blažka, poslal puk pěkným švihem za Alexova záda - 1:1. Domácím se ale vyrovnaný stav příliš nelíbil, Skalický s Bulířem se snažili dostat je opět do vedení, proti ale stál Pešek. Hned o minutu později ale vyslal doslova bombu na bránu Alexy Michal Blažek, který trefil horní tyč. Zatímco někteří fanoušci dokonce věřili, že to byl gól, rozhodčí ale jen s klidem ukázal, že ne a hra pokračovala dál. Liberečtí byli stále aktivnější a aktivnější, ještě před polovinou třetiny dokázali opět získat vedení. Tomáš Jirků, který si sjel zpoza brány do rohu našel před bránou osamoceného Christiána Krause, který se štěstím trefil horní růžek Peškovy branky - 2:1.

O minutu později už byl havlíčkobrodský gólman úspěšnější, když vychytal tutovku Kedršta. Hosté v této pasáži zápasu také přidali nějakou svou aktivitu. Ondráčkovi ale ve skórování zabránil bránící Valášek, Pavla Blažka zastavil pevný rozklek Tomáše Alexy. Jen o chvilku později měl ale liberecký brankář spíše štěstí. Přihrávkou od modré našel Vojtěch Varga na brankovišti volného Milfaita, který branku netrefil. V osmatřicáté minutě měl velkou šanci Filip Jánošík, jehož brejk ale vychytal Pešek. Aktivní hru přinesla i poslední minuta třetiny. Nejprve Kouřil centroval svou nahrávku na Jánošíka, který by zakončoval do odkryté branky, kdyby přihrávka prošla. Pak zachyboval gólman hostů Pešek, který Jonákovi naservíroval jasnou šanci. Liberecký útočník ale puk netrefil.

Na začátku třetího dějství byli aktivnější Liberečtí. Jako první měl šanci Milan Valášek, který ale puk před odkrytou brankou netrefil. Asi o minutu později srazil Daniel Skalický kolenem Radka Novotného, který kvůli střetu zápas nedohrál. Liberecký útočník byl odměněn pětiminutovým trestem a trestem do konce utkání. I v oslabení ale dokázali Tygři skórovat. Už po deseti vteřinách havlíčkobrodské přesilovky se v brejku ocitl Michal Bulíř, který od levého kruhu vypálil ke vzdálenější tyči mírně vyjetého gólmana Peška - 3:1.

Na další velké akce si obecenstvo muselo počkat až do čtyřiapadesáté minuty, kdy Kedršta opravdu pěkným zákrokem zastavil Pešek. Hostující Šíma po chvilce vyslal střelu na Alexu, který ji zblokoval na tyč. Pak už se zápas pouze dohrával. Dvě minuty před závěrečnou sirénou ještě zkorigoval skóre na 4:1 Jaroslav Kedršt. Tomu při přečíslení dva na jednoho poslal pěknou přihrávku Tomáš Kouřil.

Liberečtí tak vyhráli druhý zápas ze čtyř a mají poloviční úspěšnost.