Alexa vynuloval Pardubice, junioři si připisují další vítězství

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Juniory Bílých Tygrů čekala v sobotu bitva na vlastním ledě proti Pardubicím. Vyrovnaný duel vyzněl lépe pro Tygry, kteří čtyřmi brankami potopili svého protivníka. Čistým kontem se blýskl gólman Tomáš Alexa, jenž ma hlavní podíl na výhře své družiny. Branku a asistenci si na své konto připsal Jakub Mulač.

16. kolo, sobota 30. října 2010

Branky a nahrávky: 8. Skalický (Mulač, Bulíř), 36. Jánošík (Kouřil, Lacek), 45. Mulač (Šimek), 57. Valášek. Rozhodčí: Hrubý - Bosák, Hejl. Vyloučení: 5:9, navíc Nosek (PCE) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:0, 4:0.

Alexa - Šimek, Lacek, Říha, Pánek, Šefl, Karlík, Sobotka, Bittner - Kraus, Jánošík, Kouřil, Bulíř, Kedršt, Skalický, Valášek, Mulač, Miškovský, Morong, Maďar.

HC Dynamo Pardubice

Langhamer - Zdráhal, Beneš, Žemlička, Lenoch, Starý, Křečan, Havlík, Jetmar - Březina, Stoklasa, Půhoný, Nosek, Tomín, Pilař, Hemský, Kapec, Vlček, Moučka.

Duel zahájily oba celky z prostředních pater tabulky aktivně. Pardubičtí, kteří v prvním klání této sezóny deklasovali Tygry na vlastním ledě devíti brankami, nešetřili na ofenzivních výpadech. Alexovu pozornost nejprve prověřil Půhoný a ve druhé minutě pálil z bezprostřední blízkosti Stoklasa, liberecký muž s maskou dokázal ošemetnou situaci vyřešit.

Bílí Tygři se ze soupeřova sevření dokázali vymanit zanedlouho, první větší vzruch před brankářem Langhamerem přinesla pohotová střela Jánošika, hostující gólman byl připraven. O chvilku později už ale musel lovit kotouč z vlastní sítě. Mulačovu nabídku zpoza branky přetavil v domácí radost před brankovištěm operující Daniel Skalický - 1:0

Týmy se poté pravidelně střídaly v držení kotouče a útočné aktivitě. Říhův pokus se snažil tečovat dobře postavený Šimek, Langhamer ovšem uschoval černou pryž v lapačce. Následně měl plné ruce práce také liberecký brankář, jehož prověřil nebezpečný pokus Pilaře z výhodné střelecké pozice.

Druhé dějství zahájili velkou šancí domácí, Skalický přesnou přihrávkou nalezl ve středním pásmu Mulače. Ten rozkmital své rychlé nohy, pronikl mezi pardubickými zadáky a řítil se sám na brankáře, kotouč ale do sítě protlačit nedokázal.

Bílí Tygři měli posléze k dispozici hned dvě přesilové hry v krátkém časovém sledu, v nich si však větší šanci nevypracovali. Naopak hned vzápětí měl vyrovnání na své holi Půhoný, gólman Alexa se stihl rychle přemístit a puk zastavit před brankovou čarou. Svižné tempo hry v těchto chvílich opadlo a ve hře převažovaly nepřesnosti. Aktivnější byli však hosté, kteří neustále atakovali soupeřovu svatyni.

Když se z levé strany prohnal až před Alexu útočník Stoklasa, musel se severočeský strážce svatyně roztáhnout v brankovišti. Hostující hráč ovšem slibně vypadající šanci nevyužil, kotouč poslal nad branku. Udeřilo tedy na opačné straně hrací plochy, přihrávkový kolotoč zakončoval z mezikruží Filip Jánošík, jenž převzal skvělou přihrávku od Kouřila. Do kabin se tak odcházelo lépe Tygrům, kteří vedli o dvě branky.

Třetí periodu zahájili tradiční aktivitou hokejisté Eatonu, liberečtí zadáci nejprve zblokovali Havlíkovu ránu a poté předvedl efektivní zákrok znovu Alexa, jehož nepokořila ani rána Moučky. Severočeši ovšem soupeřův nápor přečkali a o chvilku později dokázali také vsítit třetí branku. Šimkovu přihrávku usměrnil do sítě Jakub Mulač - 3:0

Další minuty se diváci příliš pohledným hokejem nebavili, kotouč klouzal především ve středním pásmu. Z nezáživné mezihry tak vystouply pouze dva pohotové zákroky skvěle chytajícího Alexy, ten nejprve udržel kotouč pod betonem při ataku Pilaře a následně hbitě máchl lapačkou proti projektilu Půhoného.

Pardubičtí mladíci již působili v útoku poněkud bezradně a vinou hrubé chyby v obraně dokonce svému sokovi darovali čtvrtou branku. Milan Valášek vystihl východočeskou rozehrávku a sám před Langhamerem nezaváhal - 4:0. Vyrovnaný duel tak vyzněl lépe pro domácí hokejisty, kteří si do tabulky připisují tři body. Veškeré pardubické šance zlikvidoval výborně chytající Tomáš Alexa.

16. kolo, sobota 30. října 2010

HC Dynamo Pardubice