Date of publication Author Pavel Zacha

11. kolo, sobota 06. listopadu 2010
4:13
(2:1, 2:7, 0:5)

Branky a nahrávky: 3. Honetschläder, 12. Chlapík (Honetschläder), 34. Picálek (Kvaček), 39. Vu Hung (Vlk) - 12. Babec (Zacha), 22. Lakatoš (Chlum), 23. Suchý, 24. Lakatoš (Bělohorský), 30. Chlum (Zacha), 35. Babec (Pyrochta), 40. Kysilka (Bělohorský), 45. Babec (Bělohorský), 50. Pyrochta (Bělohorský), 54. Heřmánek (Šír), 57. Lakatoš (Chlum), 59. Pyrochta. Vyloučení: 2:4. Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

HC Letci Letňany

Roubal - Bartl, Honetschläger, Urban, Starosta, Vu Hung, Hrubant, Katriňák, Chlapík, Vlk, Novotný, Kvaček, Picálek (3 x 1996, 9 x 1997, 1 x 1998).

Stezka, Dědek - Klinger, Pyrochta, Suchý, Kysilka, Kroupa, Jadrný, Babec, Zacha, Bělohorský, Chlum, Lakatoš, Šír, Heřmánek, Němeček, Černý. (3 x 1996, 13 x 1997, 1 x 1998)

První třetina přinesla rychlou a vyrovnanou hokejovou podívanou, ze které díky lepší koncovce vytěžili Letci o jeden gól více. Po úpravě ledu nastoupili Bílí Tygři do druhé části jako vyměnění a na ledě chvílemi dominovali. Obraz hry se změnil a hosté si místy vytvářeli drtivý tlak, ze kterého padaly góly. Dokonce i v oslabení se dokázali nastěhovat do útočného pásma a ohrožovat bránu Letňan.

Po třiceti minutách hry uvolnil hostující brankář Stezka své místo kolegovi Dědkovi za stavu 3:6.

Na obrazu hry se od druhé třetiny projevila marodka vládnoucí na střídačce Letců. Trenér Jiří Nikl měl do pole k dispozici pouze dvanáct hráčů a to se podepsalo na sestupném výkonu jeho týmu. Naopak, liberecký trenér Jan Šťastný poslal Tygry poprvé v nejsilnějším možném složení se třemi kompaktními pěticemi a mohl si tak otestovat sílu a fungování svého týmu v optimálně poskládaných formacích. Jeho hráči naopak dokázali svoji hru vystupňovat zvláště ve druhé části hry způsobem, kterému v současné situaci Letci nedokázali účinně vzdorovat.