Souboj juniorů se Zlínem rozhodl jediný gól, padl do liberecké sitě

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Druhým kolem pokračovala NOEN extraliga juniorů a Liberec v něm na svém ledě přivítal hosty ze Zlína. Vyrovnaná utkání rozhodl jediný zásah ze třetí třetiny, který byl pro libereckou stranu velmi smolný a pro zlínskou zase šťastný. Bílí Tygři tak nenavázali na výhru nad Vsetínem a hráčům PSG Zlín podlehli 0:1.

2. kolo, sobota 07. září 2013
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 49. Karola (Galuška). Vyloučení: 5:5, navíc Hrníčko (LIB) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Úlehla – Kis, Svoboda. Střely na branku: 29:22. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:1 Průběh utkání: 0:1.

Vaněček – Havlín, Pyrochta, Turek, Mrázek, Pálek, M. Šír, Beránek, Arlt – Vlk, Pilař, Reiniš – Havlas, Mikyska, Kalfiřt – Langhammer, Hrníčko, Žďárský – Dlouhý, Boček, Belovič.

PSG Berani Zlín

Svoboda – Macharáček, Buchta, Zbořil, Talán, Andrýsek, Kužilek, Velčovský – Sedláček, Kovařík, Popelka – Matula, Kratochvíl, Mika – Gremlica, Karola, Zaremba – Galuška, Hlaváč, Dalajka.

Sobotní utkání mezi Libercem a Zlínem nezačalo nijak strhujícím tempem. První výrazná šance přišla téměř v polovině první dvacetiminutovky a rušno bylo před Vaněčkem. Přestože Karola nevystřelil příliš povedeně, nebo možná právě proto, musel se liberecký gólman při přesunu brankovištěm roztáhnout a jen tak tak zasáhl betonem.

Jinak muži v maskách moc práce neměli. Ta se spíš sypala na sudí, kteří museli chladit horké hlavy na obou stranách, což se ne vždy povedlo. K vidění tak byla "desítka" pro domácího Hrníčka, či tresty za hrubost pro Mikysku a Andrýska.

Druhá třetina pokračovala v nastoleném trendu tvrdého a rychlého hokeje. Konečně ale přišlo větší množství šancí. Do slušné série gólových příležitostí se dostali domácí. Avšak Pilař, Langhammer ani Vlk, který šel sám na branku, neuspěli. Obdobně dopadl s tvrdou ranou z mezikruží Mikyska, jenž orazítkoval tyč.

Práci měl i Vaněček. I když ne tak docela, Mikovi, jenž byl nehlídán na brankovišti, totiž praskla při pokusu o střelu hůl a kotouč na branku neposlal. To bylo z druhé třetiny vše.

Schylovalo se tak k velkému finále, které měla přinést závěrečná třetina. A také ho přinesla, ale až po necelých devíti minutách. Ještě před rozřešením zápletky dnešního duelu se do šance znovu dostal domácí útočník Mikyska. Ale ani tentokrát mu Svoboda gólovou šanci nedopřál. Za dvě minuty už první gólová radost večera propukla.

Dosavadní hrdina domácího celku Vaněček chtěl urychlit hru, avšak rozehrávka se mu nevydařila a našla jen hůl Galušky. Ten na nic nečekal, poslal puk na Daniela Karola, jenž poslal kotouč do nekryté liberecké branky.

Severočeši ve zbytku třetiny mocně svírali hostující mládežníky, ti však v čele s výborně chytajícím Svobodou odolali. A to i hře v šesti, kdy se liberecká lavička rozhodla v závěru zkusit štěstí. Tomu málem došla naproti. Dlouhý ale z vyložené pozice na hranici brankoviště přestřelil, když se mu kotouč postavil na hranu.

Liberec tak nenavázal na výhru proti Vsetínu a tentokrát podlehl Zlínu 0:1. Ten naopak úspěšně napravil své počínání z prvního kola, kde nestačil na Mladou Boleslav.