Junioři na Spartu nevyzráli, soupeř získal klíčový náskok už v první třetině

Date of publication Author Lukáš Šonský, Robin Mana

Praha/Liberec – Juniorka Bílých Tygrů nedosáhla na bodový zisk už potřetí v řadě. Severočeši znovu nestačili na tým z hlavního města, v pátek byla nad jejich síly Slavia a tentokrát prohráli na ledě Sparty. Modrobílí se i přes mírnou střeleckou převahu prosadili pouze jednou, když se v závěru druhé části trefil obránce Jakub Mrázek.

12. kolo, sobota 12. října 2013
4:1
(2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. F. Chlapík (Vokurka, Černoch), 19. Krudenc (Augustin, Pulkrab), 27. Soumelidis (Arnošt, Vokurka), 56. Krudenc (Brém, Augustin) – 39. Mrázek (Vlk, Pilař). Rozhodčí: Horák, Würtherle – Ledinský, Beránek. Vyloučení: 4:1, navíc Soumelidis (SPA) a Mrázek (LIB) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 38:40. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Neužil – Vokurka, Březina, Slavíček, Vacek, Mikliš, Široký – Augustin, Krudenc, Arnošt, Brém, Černoch, Pulkrab, F. Chlapík, Soumelidis, Hampl, Litera, Schwamberger, Hemr, Budiak.

Vaněček – Mrázek, Beránek, Havlín, Pálek, Arlt – Vlk, Pilař, Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, Langhammer, Žďárský, Reiniš, Boček, Svoboda.

První desetiminutovka zápasu patřila hostům. Nejprve Neužila v brance Sparty málem překvapila ukrytá střela Hrníčka, v deváté minutě pak čelil bleskové kombinaci Tygrů, na jejímž konci byl Pilař, ale domácí gólmanská jednička se stihla rychle přesunout a udržet puk před brankovou čarou. Poté však jakoby Sparta procitla a s postupujícím časem přebírala iniciativu. Ve čtrnácté minutě při střele Budiaka zachránilo hosty ještě břevno, o dvě minuty později však již Filip Chlapík trefil po přihrávce od mantinelu odkrytou Vaněčkovu klec. Pražané stihli před přestávkou skóre ještě navýšit, když obrana hostů zapomněla na Václava Krudence a ten sám před Vaněčkem nezaváhal.

Zkraje druhé části mohl snížit znovu Pilař, který uplatnil důraz před brankou, ale ani nadvakrát nedokázal zvednout puk přes Neužilův beton. A tak se opět ujaly útočné manévry domácích. V přesilové hře vypálil od modré čáry Vokurka, puk dorážel do branky Arnošt, ten se ještě zastavil před brankovou čarou, ale Evstathios Soumelidis nakonec dotlačil puk do sítě. Zdálo se, že má Sparta utkání plně pod kontrolou, ovšem i Liberec se dokázal prosadit v přesilovce. Dělovka Jakuba Mrázka změnila směr po kontaktu s holí domácího Arnošta a sparťané poprvé kapitulovali.

Soumelidis a Mrázek se pak ve třetí třetině stali hlavními protagonisty bitky, která neměla jasného vítěze. Jasné však bylo, že oba góloví střelci museli předčasně zamířit do kabin. Liberec ve třetí třetině zbraně nesložil a sympaticky se tlačil do útoku. Gólově však svou snahu vyjádřit nedokázal. Odpor soupeře tak zlomil až pět minut před koncem druhou brankou Václav Krudenc.