Starší dorost se loučí s rokem 2013 výhrou, Zlín přehrál 2:0

L i b e r e c - Po utkání s Brnem čekala v sobotu starší dorost další těžká zkouška. Do Svijanské areny dorazil celek ze Zlína, který předvedl dobrý výkon a byl Bílým Tygrům vyrovnaným soupeřem. Díky dvěma šťastným brankám však Liberečtí dokráčeli k vítězství i v posledním utkání kalendářního roku 2013.

30. kolo, sobota 14. prosince 2013
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Bělohorský (Ordoš, Lakatoš), 28. Chlum (Gecko). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 20:24. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0. Průběh utkání: 2:0.

Stezka – Běhula, Klinger, Tržický, Suchý, Husa, Mečíř, Divila – Janele, R. Šír, Sviták, Král, Gecko (C), Lakatoš, Ordoš, Zachar, Kačírek, Chlum, Bělohorský.

PSG Berani Zlín

Ling – Gabrhelík, Řezníček (C), Váňa, Kobylík, Schmied, Fridrich – Pavlůsek, Kuncek, Peška, Karafiát, Fryšara, Werbik, Gago, Kotek, Dlabaja, Bumbál, Valášek.

V první třetině si domácí Bílí Tygři vytvořili dobrý tlak, ten se jim však dlouho nedařilo přetavit ve vedoucí branku. K tomu jim dopomohla až hrubka Zlínského gólmana Linga, který hrubě podcenil nahození Matouše Bělohorského ze středního pásma a nechal ho doklouzat až za svá záda.

Hráči PSG v následujících minutách několikrát sahali po vyrovnání, v největší šanci se ocitl Michal Gago, jenž po namazání od obránce Suchého stál sám tváří v tvář brankáři Stezkovi, ten se však nenechal rozhodit a Gagův pokus lapil. Domácí tedy do druhého dějství šli s nejtěsnějším možným vedením.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách. Po Valáškově teči těsně před brankou mohl Zlín srovnat, gólman Stezka však byl proti a dokázal kotouč těsně před brankovou čarou na poslední chvíli zastavit.

Vyrovnání stále nepřicházelo, naopak na druhé straně se po poněkud nenápadné šanci zhostili Tygři dvoubrankového vedení. Kapitán Michal Gecko našel před brankou volného Filipa Chluma, který svou střelou nedal Lingovi příliš šancí k jejímu zastavení. Ve třetí třetině tak museli hosté stahovat dvojnásobnou ztrátu, chtěli-li pomýšlet na body.

V posledním dějství se Liberečtí zaměřili na precizní obranu, hosté tedy měli velmi těžkou práci s jejím překonáváním. V obrovské příležitosti se s blížícím závěrem objevil Nicolas Werbik. Uvolnil se a mířil sám na gólmana Stezku, pokusil se o blafák, který mu však brankář přečetl a betonem znemožnil. Ani power-play v závěru utkání snížení nepřinesla, a tak zůstávají všechny body v Liberci.