Krev i promarněný tříbrankový náskok, hradecký thriller přesto se šťastným koncem pro juniory

Date of publication Author Jan Kousal

Hradec Králové/Liberec - Svěřenci Valdemara Jiruše vyjeli za dohrávkou 3. kola DHL extraligy juniorů na východ Čech do Hradce Králové a výlet to byl tříbodový. Tygři se v závěrečné části poprali s ne příliš příznivým průběhem a díky dvěma brankám v poslední desetiminutovce slavili výhru 5:3.

3. kolo, úterý 20. září 2016

Branky a nahrávky: 39. Lier (Kynčl, Dvořák), 44. Pavlík (Havránek), 46. Jirásek (Dvořák) – 1. Chlum (Burda, Korecký), 19. Burda (Starosta, Průžek), 39. Husa (Wiencek), 52. Pokorný (Husa, Švík), 60. Průžek (Chlum). Rozhodčí: Wagner – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:10, navíc Řepík - Wiencek, oba 5 min. a do konce. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 122. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5.

Mountfield HK

Bechný – Hroudný, T. Kynčl, Havránek, Šalda, J. Moník, Lier – D. Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Hnik (C), J. Dvořák, F. Moník, Hofman, Jirásek, Řepík, Chalupa, Pavlík

Žajdlík – Turek, Klinger (C), Benák, Korecký, Husa, Kiss, Starosta – Pokorný, Průžek, Vlach, Rubeš, Beran, Wiencek, Švík, Nezbeda, Burda, Chlum, Kadlec

Obě mužstva se v juniorské extralize potkala poprvé od loňského play-off, ve kterém se v sérii plné ostrých zákroků a vysokých přestřelek radoval východočeský celek. Tygři však svůj pokus o malou odvetu zahájili perfektně. Hned v první minutě domácí brankář Bechný vyrazil kotouč po střele Burdy jen k Filipu Chlumovi a ten pohotovou dorážkou otevřel skóre.

Úvodní inkasovaná branka Hradecké probudila a Žajdlík se ve svém brankovišti najednou měl co ohánět. Liberecký brankář ale všechny pokusy hráčů Mountfieldu v první periodě i s přispěním štěstěny pochytal. Naopak na druhé straně musel Bechný lovit puk z brány ještě jednou. Starostovu ránu se mu nepodařilo zkrotit, a tak důrazný Václav Burda mohl přidat před odchodem do kabin druhou trefu hokejistů z Podještědí.

Prostřednímu dějství dlouho kralovali brankáři, kteří deptali střelce výtečnými zákroky. Na Žajdlíka si nepřišel ani aktivní Radovan Pavlík, jenž se nedávno prosadil gólově dokonce v dospělé extralize.

Krátce před druhou sirénou se přece jen červené světlo rozsvítilo. Jakub Husa si přehodil puk na bekhend a krásnou střelou do horní části brány nedal Bechnému šanci. Pak se ale začalo hrát podle hradeckých not! Ve druhé třetině stihli domácí nejprve zkorigovat skóre, když přízemní ranou do Žajdlíkova protipohybu uspěl Daniel Lier. Následně vyzval Wienceka na pěstní souboj Dominik Řepík a bratr exlibereckého střelce z minulé sezóny se do toho pořádně obul. V bitce, v níž nescházela krev, připravil Wienceka o dres i o zbytek utkání. Oba se totiž po drsné roztržce museli poroučet do kabin.

Začátek třetí části přinesl Hradeckým další radost – a hned dvojitou! Radovan Pavlík vystřihl sólo jako z učebnice a snížil na rozdíl jediné branky. Pět minut po úvodním vhazování závěrečné dvacetiminutovky pak srovnal tvrdou ranou příklepem Filip Jirásek. Domácí dohnali tříbrankovou ztrátu a nejednou bylo všechno otevřené.

Tygrům se ale povedlo zareagovat nejlepším možným způsobem. David Pokorný se bez přípravy opřel do nahrávky zpoza brány a z mezikruží opět strhl vedení na stranu Severočechů. Tato branka nakonec byla vítězná. Ačkoliv to Mountfield zkusil i se šesti bruslaři v poli, Tygři se dokázali ubránit. V samotném závěru pečetil liberecké tři body trefou do odkryté branky Jiří Průžek.

Valdemar Jiruš
„Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, měli jsme hodně vyloučených a soupeř hrál přesilovky, čímž se dostal do hry. My jsme ale oslabení zvládli a ustáli tlak Hradce, čímž jsme se vrátili do tempa. Jsme rádi, že jsme utkání za stavu 3:3 nezabalili a dohráli ho až do konce. Dali jsme branku, která pro nás byla hodně důležitá, a pak jsme si výhru pojistili do prázdné brány. Jsme spokojeni, odehráli jsme dobré utkání za tři body. Soupeři chceme poděkovat, protože jsme měli zdravotní problémy a on nám přistoupil na přeložení zápasu na dnešek.“

Miroslav Řehák
„Utkání začalo jako všechna předcházející. Po hrubých chybách se soupeř dostal hladce do vedení, i když si myslím, že jsme v té chvíli byli lepší. Nejsme ale v první třetině schopni dát gól. Soupeř nám utekl na 3:0, pak se nám ale podařilo srovnat na 3:3, ale bohužel jsme opět udělali hrubku a dostali čtvrtou branku. Utkání se hodnotí špatně, protože se nedá říci, že mančaft nemakal a nedřel. Malinko se od nás i odklonilo štěstí, nepadá nám to tam. Proto máme momentálně takové výsledky.“

3. kolo, úterý 20. září 2016

Mountfield HK