O porážce dorostenců rozhodly přesilovky

Date of publication Author David Schlegel

P r a h a - Porážkou vstoupili do dorostenecké extraligy mladí hokejisté Liberce. V T-Mobile Areně podlehli Spartě 2:4, když celkem tři branky inkasovali při přesilových hrách Sparty. O porážce Bílých Tygrů rozhodla druhá třetina, kterou prohráli mladé šelmy 0:3. Branky poražených vstřelili Jiří Sládek a Miroslav Kopic. Velmi dobrým výkonem se prezentoval kapitán týmu Petr Ropický, body do kanadského bodování si však nepřipsal.

1. kolo, pátek 03. září 2004
4:2
(1:1, 3:0, 0:1)

Branky a přihrávky: 4. Meidl (Hanzl), 22. Meidl (Salač, Morkes), 26. Haschka (Salač, Novotný), 30. Kupec (Morkes) - 19. Sládek (Peřina, Smetaník), 51. Kopic. Rozhodčí: Svátek - Kratochvíl, Mannl. Vyloučení: 10:8 plus Salač (SPA) a Kajínek (LIB) na 10 min. Využití: 3:0.

HC Sparta Praha

Neuvirth - Haschka, Procházka, Spudil, Kosek, Vošmík, Jobb, Malý, Hanzl - Mrňa, Kafka, Regner, -Loutocký, Morkes, Kupec - Novotný, Meidl, Salač - Rybecký, Bacovský, Karpov.

Vajner - Macaj, Kajínek, Zákoutský, Čejka, Sládek, Seidl, Hodač - Schadt, Liška, Kopic - Falta, Řehák, Smetaník - Peřina, Marnota, Ropický - Novák, Duda, Tondr - Burian.

Už ve 3. minutě byl vyloučen liberecký Novák a sparťané uzamkli svého soupeře před Vajnerem. Zámek nakonec vyvrcholil brankou, kterou vstřelila posila z Prostějova Radek Meidl. Hned vzápětí mohl vyrovnat Ropický, ale Neuvirth ho vychytal. Šance se pak střídaly na obnou stanách. Nejprve hrozil z pravé strany benjamínek ve sparťanském dresu Novotný, pak kontroval v oslabení opět Ropický, kterému skvěle jeden ze spoluhráčů tělem odstavil obránce. V 16. minutě vystřelil z dobré pozice sparťan Bacovský, Vajner vyrazil puk jen k Morkesovi, ale ani on nezamířil do černého. Tak udeřilo na druhé straně. Minutu před koncem třetiny jeli Peřina se Smetaníkem na jediného sparťanského beka, střela Peřiny se odrazila k dojíždějícímu Jiřímu Sládkovi, který střelou pod víko vyrovnal.

Hned v úvodu druhé části však přihrál Salač ideálně volnému Radku Meidlovi, jenž střelou pod horní tyč strhl vedení opět na stranu Sparty. Téměř vzápětí pak Kopic rozezvučel pravou tyč sparťanské branky. Následovala série vyloučení na liberecké straně a Sparta toho dokázala využít. Velkou šanci nejprve promarnil Salač, ale o pár vteřin později Libor Haschka zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Pak mohl vrátit do hry Liberec Tondr, který udělal kličku gólmanu Neuvirthovi, ale sparťanský obránce mu zabránil zasunout puk do opuštěné branky. Tondr ovšem neuspěl a Sparta opět v přesilovce udeřila. Střelou zbízka se prosadil Martin Kupec. Tentýž hráč mohl ve 39. minutě přidat další gól, ale lapačka libereckého gólmana Vajnera byla na místě.

Liberečtí mladíci vstoupili do závěrečné části aktivně, s touhou vyrovnat. Ve 45. minutě připravil svým spoluhráčům pěknou akci Tondr, ale z tohoto mráčku nezapršelo. Neuvirtha nepřekonal ani aktivní Ropický z pravé strany. Hostům se podařilo snížit až v 51. minutě, kdy dorazil puk do sítě Miroslav Kopic. Liberec měl pak ještě výhodu přesilovky, ale neuspěl a postupně byla snaha hostí marnější a marnější. V závěru zápasu, kdy už Liberec vsadil vše na útočnou kartu, jel sám na brankáře sparťan Morkes, ale neuspěl. Když pár vteřin před sirénou neskóroval ani liberecký Duda, porazila v předehrávce dorostenecké extraligy Sparta Liberec 4:2.