Dorost i díky hattricku Vasyla Špilky těsně předčil Hvězdu Praha

Praha/Liberec - Utkání libereckého dorostu s pražskou Hvězdou nabídlo velmi napínavou podívanou. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný, v třetí dvacetiminutovce ale Tygři třemi góly zvrátili vývoj utkání na svou stranu a nakonec vyhráli 5:3. Velkou měrou se na vítězství podílel Vasyl Špilka, který nastřílel hattrick.

13. kolo, čtvrtek 28. října 2021
3:5
(1:0, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. Jarabko (Spěváček, Ivanovič), 35. Doležel (Mrázek, Niederhafner), 54. Kubata (Hulej, Dohnal) – 24. Shpilka (Jakubec, Hois), 35. Shpilka (Janata), 44. Hois (Pekař, Ehrenberger), 48. Shpilka (Hois, Ehrenberger), 60. Hois. Rozhodčí: Hornáček – Stacho, Teršíp. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 78. Střely na branku: 24:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.

HC Hvězda Praha

Hora (Hrabák) – Hulej, Jarabko, Bartheldy, Richtr, Mrázek, Kubata (C), Beňo – Dohnal, Jaroš, Janoušek, Doležel, Ivanovič, Roule, Niederhafner (A), Spěváček (A), Topol, Ducháček.

Hambálek (Macourek) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, D. Pérez, Král, Průšek, Macháček, Ficenec – Kučera, Pekař (A), Fiala, Hois (A), J. Pérez, Vološín, Shpilka, Jansa, Janata (C).

Jako první mohli jít do vedení domácí, kteří hned v úvodu dostali k dispozici přesilovku, kterou ale nevyužili. V 12. minutě už se však mohli radovat, když po přihrávce Vojtěcha Spěváčka poslal Hvězdu do vedení Jan Jarabko - 1:0. Ve zbytku úvodní části už kralovali oba gólmani, do kabin tak Tygři šli s jednogólovým mankem.

Už po necelých čtyřech minutách druhé třetiny ale bylo vyrovnáno. Na konci přesilovkové kombinace stál Vasyl Špilka, který poslal kotouč za záda Davida Hory - 1:1. Pražané si však vzali vedení zpět na svou stranu, o což se přesnou trefou zasloužil Matěj Doležel - 2:1. Jenže už za šestnáct sekund bylo znovu vyrovnáno, když se po rychlé akci prosadil znovu Vasyl Špilka - 2:2. Před poslední periodou tak bylo vše otevřené.

Úvod třetí třetiny se lépe povedl Tygrům, kteří se rychle dostali do důležitého vedení. Po ose Jakub Ehrenberger – Daniel Pekař se kotouč dostal až k Vojtěchu Hoisovi, který zamířil přesně - 2:3. Zanedlouho to navíc bylo už o dvě branky, když svůj hattrick ve vlastním oslabení zkompletoval Vasyl Špilka - 2:4. Domácí sice ještě zásluhou Štěpána Kubaty snížili na 3:4, v závěru však gólem do prázdné branky definitivně rozhodl Vojtěch Hois - 3:5. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak získali další cenné tři body!

„Byl to velmi těžký zápas. Domácí hráli urputně a organizovaně, bylo těžké se přes jejich obranu prosadit. Nakonec jsme to ale zvládli, za což jsem rád. Je hodně důležité takovéto zápasy vyhrávat. “