Jaromír Pérez v Karlových Varech zářil a vystřílel dorostu výhru

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec - Bílým Tygrům se v Karlových Varech dařilo. Nejvýrazněji se v zápase projevil Jaromír Pérez, který si v zápase připsal 5+1 a velmi tak přispěl k libereckému vítězství 7:2.

nadst. 12, úterý 22. února 2022

Branky a nahrávky: 19. Pastor (Šmíd, Kubíček), 22. Šmíd – 3. J. Pérez (Král), 6. J. Pérez, 14. J. Pérez (Hois, Pekař), 17. J. Peréz (D. Pérez), 26. Hois (J. Pérez), 49. J. Peréz, 57. Vološín (Prokůpek, Průšek). Rozhodčí: Žižka - Baxa, Pěkný. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 27:19. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:7.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit (Psohlavec) – Kočí (A), Anton, Kubíček, Mähler, Postl – Adámek, Váňa (A), Csabi (C), Bálek, Zahejský, Poizl, Pavelec, Pastor, Šmíd

Hambálek (Pech) – Jakubec, Macháček, Ehrenberger, Průšek, Ficenec, Várady, Král – Pérez, Hois (A), Janata (C), Jansa, Pekař, Shpilka, Vološín, Prokůpek, Hrabčák, Kučera

V první části Tygři značně dominovali. O všechny čtyři góly se postaral Jaromír Pérez. Nejprve se po chybě domácí obrany dostal sám před prázdnou branku. Podruhé pak vystřelil přesně od modré čáry. V čtrnácté minutě pak zkompletoval hattrick. Po konci liberecké přesilovky Pérez překonal brankáře Ebenstreita ještě jednou. Karlovarské Energii se ještě podařilo náskok Liberce snížit, když se v přesilové hře prosadil Tobiáš Pastor.

Ve druhé dvacetiminutovce se jako první prosadil soupeř z Karlových Varů. Zdeněk Šmíd doklepl nešťastně odražený kotouč přímo za Hambálkova záda. Tygři ale našli rychlou odpověď. Vojtěch Hois se jako první dostal k puku a propálil domácího gólmana.

I v poslední periodě byl aktivnější liberecký tým. Jaromír Pérez si připsal další bod, když dostal puk do karlovarské sítě. Domácím se pak nepodařilo vyhodit kotouč, který se dostal k Tadeáši Vološínovi a ten se postaral o sedmý gól Bílých Tygrů.

FOTO: Jan Běhounek

Milan Plodek
„Dnes jsme se toho trošku báli, protože poslední dva zápasy tady nám nešly nohy. Vůbec jsme nebruslili, asi po té dlouhé cestě. Ale dnes to bylo od začátků jiné. Měli jsme od začátku pohyb, a hlavně Jára Pérez dal čtyři góly a pak přidal ještě jeden. To si myslím, že ten zápas rozhodlo. Ve druhé třetině jsme hráli trochu kaskadérský hokej, tak jsme si k tomu něco řekli a ve třetí třetině to už bylo dobré.“

Tomáš Andrys
„Zhodnocení bude z naší strany velmi krátké. Po všech stránkách to byla hokejová fraška a doufám, že se toto utkání už nebude opakovat. Liberci gratuluji ke třem bodům.“

nadst. 12, úterý 22. února 2022

HC Energie Karlovy Vary