U17 nedala Plzni šanci a zastavila její šestizápasovou šňůru výher

Date of publication Author Jan Kordík

Plzeň/Liberec - O osudu zápasu na plzeňském ledě bylo víceméně rozhodnuto již v první třetině, ve které Bílí Tygři vstřelili tři branky. Vojtěch Hambálek zneškodnil všechny pokusy plzeňských hokejistů a Vojtěch Hois se blýskl čtyřmi body za gól a tři nahrávky. Severočeši tak ukončili šestizápasovou vítěznou šňůru Škodovky a získali důležité tři body do tabulky.

nadst. 14, sobota 05. února 2022
0:4
(0:3, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Jansa (Hois), 16. Macháček (Hois, Janata), 17. Janata (Hois, J. Peréz), 26. Hois (Macháček, Janata). Rozhodčí: Pastier – Deja, Hošťálek. Vyloučení: 13:13. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 0:4.

HC Škoda Plzeň

Jansa (21. Mařík) – Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Skala, Eichler – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec, Reiser, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Titlbach, Makovec.

Hambálek (Pech) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Král, Průšek, Macháček – Kučera, Hrabčák, Hois (A), J. Pérez, Vološín, Špilka, Jansa, Janta (C), Prokůpek, Hájek.

Severočeši vstoupili do utkání velmi dobře a zásluhou Samuela Jansy se ujali vedení již v první minutě. Ten překonal bekhendovou střelou svého jmenovce v kleci Plzně - 0:1. Jejich pokračující střelecká aktivita se vyplatila a v 16. minutě svůj náskok navýšili. Nejprve střílel neúspěšně Hois, domácí gólman však puk vyrazil pouze před sebe, odkud poté Radek Macháček snadno přehodil jeho beton - 0:2. Zanedlouho poté hráli Liberečtí přesilovku a již po čtrnácti vteřinách našel přesnou křižnou přihrávkou Vojtěch Hois kapitána Radka Janatu. Ten pálil z levého kruhu výstavní střelou k levé tyči - 0:3.

Do prostřední dvacetiminutovky vystřídala Škodovka gólmana a mezi tři tyče se namísto Daniela Jansy postavil Matyáš Mařík. Ten však svou neprůstřelnost držel necelých šest minut, než ho v přesilové hře překonal z pravého kruhu Vojtěch Hois - 0:4. Minutu poté byl v obrovské šanci plzeňský Jan Kučera, který již překonal bekhendovou kličkou brankáře Tygrů, následně však trefil pouze tyč. Domácí se poté trochu nadechli i vlivem dvou přesilovek, ani jedna ale neskončila brankou. Plzeňští se následně dočkali svého prvního gólu, puk však překročil brankovou čáru až po druhé siréně.

V závěrečném dějství Plzeň nastoupila s velkou snahou ještě se zápasem něco udělat. Nevypracovala si však žádné větší šance a všechny jejich střelecké pokusy zneškodnil Vojtěch Hambálek. V 52. minutě bylo nařízeno trestné střílení pro domácí celek, Marek Hořejší ale svůj nájezd neproměnil. Po závěrečném hvizdu se strhla na ledě hromadná potyčka, která vyústila v rozdělení celkem devíti dvouminutových trestů mezi oba týmy. Skóre utkání se tím však již nijak nezměnilo a liberečtí hokejisté přidali další výhru.

Koncentrovaný kapitán Radek Janata. FOTO: Jan Běhounek

„Jsme spokojeni jak s hrou, tak s výsledkem. Proti Plzni to jsou vždy těžké zápasy, je v nich hodně osobních soubojů. Kluci hodně střel zblokovali, domácí hokejisté to měli proti nám hodně těžké. Proti Plzni to jsou hezké, vyrovnané zápasy a kvalitní příprava na play off.“

Petr Kořínek
„Zápas proti Liberci se mi hodnotí těžce. Od prvního střídání nebyla naše hra dobrá. Výkon, který jsme odváděli v minulých zápasech, kdy jsme vyhrávali, tak ten tam dnes nebyl a Liberec zaslouženě vyhrál. Byl lepší ve všech směrech. Špatně jsme vstoupili do utkání a poté jsme se vůbec nemohli prosadit. Musíme se z toho poučit.“