Vyrovnaná bitva se šťastným koncem! Sedmnáctka zdolala Slavii

Liberec - Utkání dorostu se Slavií se neslo ve znamení návratů. Poprvé po dlouhodobých zraněních se v extraligových utkáních představili Daniel Pekař s Diegem Pérezem, první jmenovaný se dokonce gólově prosadil. Sezónní premiéru si po návratu ze Slovenska prožil útočník Milan Tadeáš Jobek. I s pomocí navrátivších hráčů Tygři soupeře přetlačili 2:1 a na třetí pokus sešívané poprvé porazili.

nadst. 15, čtvrtek 17. února 2022
2:1
(1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Pekař (Hrabčák, Vološín), 52. Hrabčák (Jobek, Jansa) – 31. Curran (Švec, Kříženecký). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:33.

Hambálek (Pech) – Ehrenberger, Várady, D. Peréz, Jakubec, Průšek, Ficenec, Macháček – Hrabčák, Fiala, Hois, J. Peréz, Vološín, Špilka, Jansa, Jobek, Janata (C).

HC Slavia Praha

Vavřena (Vedral) – Kříženecký, M. Tichý, Málek, Hubinka, Švec, Kubánek, Ciolek – Curran, J. Tichý, Nemes, Vosmík (C), Chludil, Filip, Hlavička, Skalský, Tomas, Němeček.

Liberec do utkání dobře vstoupil a odměna za aktivitu přišla v sedmé minutě. Daniel Pekař střílenou přihrávkou z kruhu ještě hledal spoluhráče a jeden ze slávistů tečoval puk do vlastní brány - 1:0. Hostům pak ve vyrovnání bránil skvělý Vojtěch Hambálek. Nejprve se přesunul proti ráně Mártona Nemese, následně zlikvidoval i únik Dannyho Chludila.

Srovnáno bylo ve 31. minutě. Sešívaní v přesilovce vytvořili tlak na branku a Maxmilian Curran dorazil puk do sítě - 1:1. Hned dvě velké příležitosti měl ve druhé třetině Milan Tadeáš Jobek. Poprvé nepřekonal Benjamina Vavřenu, v další šanci minul klec.

Trenér Milan Plodek o návratech hráčů do sestavy

„Měli jsme sestavu hodně rozházenou. Teď už jsme kromě Adama Krále kompletní a využíváme i farmu v Lomnici, aby kluci měli větší zápasové vytížení. Máme ještě šest utkání na to, abychom formace ještě sladili a dostali se do co nejlepší formy pro play-off.“

Zápas se zlomil okolo padesáté minuty. Hambálek nejprve parádně podržel svůj tým při úniku Radka Tomase, aby za chvilku Damian Hrabčák prodal ukázkový důraz na brankovišti - 2:1. Pražané bojovali až do konce, Hambálek ovšem chytil další únik Tomase a pak už domácí soupeře k ničemu nepustili.

„Se Slavií to byl jako vždy těžký zápas, soupeř dobře bruslí a nic nevynechá, což nám dělá trošku problémy. Dokáží nám znepříjemnit náš styl hokeje. Ale bylo to dobré utkání, museli jsme bojovat až do posledního hvizdu a konečně jsme Slavii porazili. Bylo to znovu hodně o bruslení, pohybu a o tom, kdo soupeře zkrátka přetlačí.“