Kanonáda na Spartě a čtvrtá výhra v řadě pro tygří dorost!

Date of publication Author Jan Kordík

Praha/Liberec - U17 navázala na předchozí úspěchy a po povedeném gólovém představení na ledě Sparty přidala již čtvrtou výhru v řadě. O výsledku rozhodla především povedená čtyřminutová pasáž druhé třetiny, kde tygří dorostenci vstřelili tři rychlé branky. Severočeši si pak zbytek utkání pohlídali a zaslouženě berou tři body. Dvěma brankami zazářil obránce Pavel Průšek, tři body zase zapsal kapitán Tygrů Radek Janata.

nadst. 16, sobota 19. února 2022
1:6
(0:1, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 41. Odehnal (Křišťan, Hašek) – 6. Jakubec (Janata, Pérez), 31. Průšek (Ehrenberger), 33. Průšek, 35. Špilka (Jansa), 45. Pérez (Janata), 52. Janata (Hois, Macháček). Rozhodčí: Valda – Lauko, Kotek. Vyloučení: 11:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

Přikryl – Hašek, Šeba, Bartoň, Bjakov, Mack, Janský – Stepančuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, Novák, Skuratov, Poláček, Žmola, Křišťan

Hambálek – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Průšek, Macháček, Ficenec – Hrabčák, Fiala, Hois, Pérez, Vološín, Špilka, Jansa, Jobek, Janata, Prokůpek, Hájek

První gól utkání padl v 6. minutě po povedené kombinaci Tygrů, na jejímž konci stál Matouš Jakubec a který tak poslal svůj tým do vedení - 0:1. V úvodní dvacetiminutovce si také zahrály oba celky po jedné přesilovce, avšak početní výhodu v branku přetavit nedokázaly.

Prostřední dějství se zpočátku neslo převážně v duchu provinění proti pravidlům na obou stranách. Nejprve došlo k vzájemnému vyloučení dvou hráčů po menší šarvátce, po konci hry ve čtyřech hráli přesilovku Tygři, následně zase Sparta. Početní výhoda Pražanů v 25. minutě ale neměla dlouhého trvání, jelikož byla ukončena po faulu kolenem jednoho z domácích borců. Sparta se sice následnému zkrácenému oslabení ubránila, poté ale Severočeši rozjeli svoji brankovou kanonádu.

V 31. minutě zužitkoval Ehrenbergerovu nahrávku obránce Pavel Průšek - 0:2. O dvě minuty později udeřil opět Pavel Průšek a poskytl tak Tygrům komfortní tříbrankový náskok - 0:3. Třetí gól do sítě domácích během krátké doby poslal Vasyl Špilka po pasu Samuela Jansy - 0:4.

Vstup do třetí třetiny se vyvedl Spartě, která dokázala v 41. minutě snížit zásluhou Mikuláše Odehnala - 1:4. Za necelé čtyři minuty poté však přišla gólová odpověď z hole Jaromíra Péreze, který vrátil tygřím dorostencům čtyřbrankový náskok - 1:5. V 52. minutě se přidal na listinu střelců také kapitán Tygrů Radek Janata a zakončil tak povedenou kanonádu Severočechů - 1:6.

Dvougólový střelec Pavel Průšek, FOTO: Jan Běhounek

„Utkání proti Spartě bylo o tom, zda se prosadíme střelecky, šance jsme měli od začátku zápasu. V první třetině jsme začali dobře, dali jsme gól, ale potom trochu polevili. Od druhé třetiny jsme měli dobrý pohyb, byli jsme agresivní a dali spoustu pěkných branek. “