Sedmá výhra v řadě! U17 v Boleslavi uhájila těsný náskok

Date of publication Author Jan Kordík

Mladá Boleslav/Liberec - Tygří dorostenci uhájili v Boleslavi svůj těsný náskok 2:1 a připsali si tak cennou tříbodovou výhru. V součtu s dnešním zápasem tak dokázali svěřenci Milana Plodka vyhrát již sedmé klání v řadě a za únor nepoznali přemožitele! Za liberecký celek skórovali Matouš Jakubec a Jaromír Peréz, své brankové působiště zase hájil téměř bezchybně Vojtěch Hambálek.

nadst. 18, sobota 26. února 2022
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Skok (Hlinský, P.) – 14. Jakubec (Hois, Janata), 33. Pérez (Janata). Rozhodčí: Labuta – Kis, Bohuněk. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 127. Střely na branku: 23:22. Průběh utkání: .

BK Mladá Boleslav

Forst (Hora) – Vlasák "A", Kubíček, Sypecký, Průšek J., Hlinský, Skok, Halman – Steklý, Hradec "C", Vítek "A", Lisler, Král P., Gron, Šachl, Šindelář, Dobner, Hasman

Hambálek (Pech) – Jakubec, Macháček, Ehrenberger, Průšek P., Várady, Ficenec – Král A., Pérez, Hois "A", Janata "C", Jansa, Špilka, Maxin, Jobek, Vološín, Hrabčák, Pekař

První dvacetiminutovka se nesla ve velmi opatrném duchu co se gólových příležitostí týče. Největší a zároveň jedinou vyloženou šanci ke skórování však k radosti hostujících hokejistů dokázal využít ve 14. minutě Matouš Jakubec. Liberecký bek si najel do mezikruží, odkud vypálil přesně do pravého horního rohu boleslavské svatyně - 0:1.

S vidinou jednogólové ztráty vstoupili Bruslaři do prostředního dějství o něco aktivněji a vyzkoušeli si i hru v početní výhodě. Jejich přesilovkové snažení však nebylo úspěšné a i po jejím skončení Tygři bez větších obtíží likvidovali boleslavské šance. V 33. minutě navíc vyslal Radek Janata do úniku Jaromíra Péreze, který svoji jízdu zakončil forhendovou kličkou - 0:2. O tři minuty později se však branková síť rozvlnila také na druhé straně. Změť těl před libereckou klecí dokázal propálit od modré čáry Jan Skok a přiblížil Boleslav na dostřel - 1:2.

Ve 44. minutě ujel domácí obraně liberecký forvard Maxin a mohl tak navýšit náskok Tygrů, avšak jeho střela minula prostor mezi třemi tyčemi. Boleslavští hokejisté se po zbytek třetiny urputně snažili o vyrovnání, avšak jejich případné šance vždy lapil Vojtěch Hambálek. Minutu a půl před třetí sirénou to zkusili Bruslaři se šesti hráči v poli, ale ani výhoda hráče navíc jim nepřinesla branku. Bílí Tygři si již se závěrečným náporem domácích poradili a přidali tak další cenné vítězství!

David Vrbata
„Musím říct, že Liberec byl od začátku lepší a šel si za vítězstvím. My jsme nějaké šance také měli, ale náš pohyb nebyl takový, jaký bychom chtěli. Nedá se svítit, Liberec bere tři body. My máme dva zápasy do konce nadstavby, pak už se připravujeme na play-off.“

„Kvalitní utkání, hodně pohybu. Myslím si, že jsme v první a třetí třetině lépe bruslili než Boleslav, pak zase ve druhé třetině byli lepší oni. Celé utkání bylo vyrovnané, líbí se mi, že se hraje férový hokej. Myslím si, že vyhrál šťastnější tým.“