Skvělý týmový výkon a přesvědčivý Hambálek. Dorost vstoupil do play-off vítězně!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Dorostenci ve středu vstoupili do play-off a atmosféra vyřazovacích bojů byla z utkání proti karlovarské Energii cítit v plné parádě. Soupeři si nic nedarovali a dlouho se čekalo na první gól. Trefa Radka Janaty z vlastního oslabení se ukázala být vítěznou a jelikož se prosadil ještě Samuel Fiala, vyhrál Liberec 2:0. Série se v pátek stěhuje na západ Čech, kam si náš tým odveze postupový mečbol.

1. osmifinále, středa 09. března 2022

Branky a nahrávky: 33. Janata (J. Pérez), 37. Fiala (Špilka) Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 28:26.

Hambálek (Macourek) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Průšek, Macháček, Ficenec, Král – Maxin, Hrabčák, Pekař, Fiala (A), J. Pérez, Vološín, Špilka, Jansa, Jobek, Janata (C).

HC Energie Karlovy Vary

Dybal (Ebenstreit) – Kočí (A), Postl, Cipko, Anton, Mähler, Kubíček – Adámek, Zahejský, Šmíd, Váňa (A), Handl, Pavelec, Csabi (C), Pastor, Zeman.

První třetina přinesla vyrovnanou podívanou. Velkou šanci měl už po třech minutách Pavel Průšek, který z dorážky těsně přestřelil. Na druhé straně zas nebezpečně střílel Adámek, jehož pokus z mezikruží skvěle vyškrábl Hambálek. Dvě příležitosti nabídli našim hráčům energetici sami chybami v rozehrávce, Radek Janata ani Imrich Maxin ovšem nájezdy na reprezentačního gólmana Dybala nezužitkovali.

Prostřední dvacetiminutovku odstartovala nenápadná střela v přesilovce, Marek Macháček z úhlu zaskočil brankáře a trefil tyč. Na druhé straně se poté zaskvěl Vojtěch Hambálek, když zlikvidoval únik Šmída. Na první gól se čekalo do 33. minuty. Při vlastním oslabení si oblouček Jaromíra Péreze našel kapitán Radek Janata a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Za dalších 189 sekund se domácí radovali znovu. Mezi kruhy plácl do puku Samuel Fiala a i trošku se štěstím překonal Dybala - 2:0.

Trenér Milan Plodek o obětavém a týmovém výkonu všech hráčů

„Kluci hráli přesně, co jsme si řekli, apelovali jsme na pokoru. Asi nám nehrálo úplně do karet, že jsme v závěru nadstavby vyhráli devět zápasů za sebou, ale hráči potvrdili, že formu máme. I když se nám zranil Vojta Hois, což je jedna z opor týmu, kluci vědí, že bojujeme i za něj, aby se stihl uzdravit a abychom hráli tak dlouho, že by se ještě do sestavy stihl vrátit. Nechali tam všechno, blokovali střely a pomohli brankáři.“

V úvodu třetí části hráli Liberečtí přesilovku, ale paradoxně v ní málem inkasovali. Západočeši měli dvě obrovské šance, které však – ať už vinou nepřesného zakončení či skvělého Hambálka – využít nedokázali. Vítězství mohl Bílým Tygrům definitivně pojistit Milan Tadeáš Jobek, jehož smělý průnik hasil až brankář. Karlovarští ještě v závěru hráli v šesti proti čtyřem, naši hokejisté ale i díky velkému množství zblokovaných střel soupeře k větším šancím nepustili.

V sérii tedy Liberec vede 1:0 a v pátek se na karlovarském ledě může pokusit o postup.

Milan Plodek
„Parádní a těžký zápas. S Vary se už za tuto sezónu dobře známe, byly na nás připravené. Bylo to hodně o prvním gólu a když jsme se prosadili v oslabení, kluci se uklidnili. Pak si myslím, že už jsme byli trošku lepší. Ale byl to boj, viděli jsme skvělé mládežnické utkání a souboj o každý metr ledu. Určitě nám může psychicky pomoct, že jsme nedostali gól, Vojtěch Hambálek zachytal skvěle. Rozhodně není nic hotové, v pátek jedeme do Varů, budeme hrát na malé hale a bude to ostré.“

Tomáš Andrys
„Do zápasu jsme vstoupili extrémně nervózně, první třetina se nám nepovedla. Díky našemu gólmanovi bylo ale skóre vyrovnané. Na startu druhé části jsme pro změnu měli dvě tutovky a brankář podržel také soupeře. Ve vlastní přesilovce jsme pak dostali nešťastný gól, který byl dnes rozhodující.“

1. osmifinále, středa 09. března 2022

HC Energie Karlovy Vary