U17 vyhrála v Jihlavě i druhé utkání a vede v sérii 2:0!

Date of publication Author Jan Kordík

Jihlava/Liberec - Tygří dorostenci vítězně navázali na předešlý duel na ledě Jihlavy a v sérii se ujali vedení 2:0. Zápas rozhodla především povedená prostřední perioda, ve které svěřenci Milana Plodka vsítili Dukle tři branky. Vojtěch Hambálek si v utkání připsal hned devětačtyřicet zákroků a významnou měrou se tak podílel na výhře 3:1.

2. čtvrtfinále , čtvrtek 17. března 2022
1:3
(1:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Peš (Coufal, Matějíček) – 22. Špilka (Fiala), 24. Špilka (Pekař), 34. Janata (Pérez). Rozhodčí: Skopal – Kalina, Kopecký. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 50:36. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Dukla Jihlava

Černý (Sigmund) – Ošmera, Löffler, Matějíček, Jeletz, Topol, Vandas – Modl, Váňa, Klapica – Peš, Coufal, Habermann – Vojáček, Chlubna, Jungwirth – Kudrna, Veselský

Hambálek (Petříček) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Král, Průšek, Macháček, Ficenc – Hrabčák, Pekař, Fiala – Pérez, Vološín, Špilka – Jansa, Jobek, Janata – Prokůpek

Jihlavští hokejisté vstoupili do druhého klání velmi aktivně a jako první se také ujali vedení. Vidět byl především Hynek Peš, který zahrozil dvakrát neúspěšně, ovšem v 10. minutě a po třetí šanci již mohl slavit. Za libereckou brankou nabral kotouč na lopatu a florbalovým stylem překonal libereckého gólmana - 1:0.

Severočeši si přenesli do počátku prostřední dvacetiminutovky přesilovou hru a na počátku 22. minuty srovnali. Vasyl Špilka se lépe zorientoval v předbrankovém prostoru a střelou bekhendem vstřelil první branku Severočechů - 1:1.

Za necelé tři minuty se Liberečtí ujali vedení a na konci gólové šance byl opět Vasyl Špilka. Tygří forvard dostal přesný pas od Daniela Pekaře mezi kruhy a správně nastavenou holí nasměroval puk až za záda jihlavského gólmana Černého - 1:2. Ve 34. minutě se dostali svěřenci Milana Plodka do pohodlného dvougólového náskoku zásluhou kapitána Radka Janaty, jenž skóroval z dorážky po střele Jaromíra Péreze - 1:3.

Ve 42. minutě měli Jihlavští značnou šanci na snížení, jelikož bylo nařízeno trestné střílení v jejich prospěch. Nájezd dostal na starost Jakub Modl, avšak jeho pokus skončil pouze na tyčce Hambálkovy svatyně. Liberecký maskovaný muž následně předvedl téměř bezchybný výkon a i s jeho významným přispěním poslal Tygry do vedení v sérii 2:0 na zápasy.

Milan Plodek
„Nehráli jsme úplně nejhezčí hokej, ale získali jsme druhý bod v sérii a to je hlavní. Bylo to těžké a bojovné utkání, ve kterém nás podržel skvělý brankář Hambálek.“