Skvělý týmový výkon proti Jihlavě poslal tygří dorost do semifinále!

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - Tygři měli postupový mečbol ve čtvrtfinálové sérii s Jihlavou již ve třetím utkání hraném v neděli, Dukla si však vynutila jeden zápas navíc. V tom se však blýskli třemi body navrátilec do sestavy Vojtěch Hois a kapitán Radek Janata, dvě branky zase vsítil Samuel Fiala. Čtvrtý duel tak jasně ovládli svěřenci Milana Plodka i díky skvělému Vojtěchu Hambálkovi v bráně poměrem 5:0, sérii vyhráli 3:1 a míří do semifinále!

4. čtvrtfinále , pondělí 21. března 2022
5:0
(0:0, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 28. Janata (Hois), 42. Fiala, 52. Hois (Janata, Jakubec), 57. Janata (Hois), 59. Fiala (Jansa). Rozhodčí: Battěk – Žídek, Juránek. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 122. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 5:0.

Hambálek (Petříček) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Průšek, Macháček, Král – Kučera, Hrabčák, Pekař, Fiala, Hois, Pérez, Vološín, Špilka, Jansa, Jobek, Janata.

HC Dukla Jihlava

Černý (Sigmund) – Ošmera, Hamřík, Löffler, Jeletz, Matějíček, Topol, Vandas – Modl, Váňa, Klapica, Peš, Coufal, Habermann, Vojáček, Chlubna, Jungwirth, Kudrna.

Do kádru libereckého dorostu se navrátil po zranění a zhruba dvoutýdenní zápasové absenci Vojtěch Hois a jeho přítomnost byla v zápase znát. Úvodní dějství nabídlo dvě početní výhody Libereckým a jednu Jihlavským, ani jeden z týmů však přesilovku nevyužil a po první siréně se tak hrálo 0:0.

První gól utkání padl krátce před polovinou duelu ve 29. minutě, když se po nahrávce navrátilce do sestavy Vojtěcha Hoise trefil kapitán Tygrů Radek Janata - 1:0. Ještě do konce prostřední třetiny se na ledě naplno projevily emoce a sudí museli hned dvakrát rozdělovat tresty za potyčky. Ačkoliv rozdali muži v pruhovaných dresech na každou stranu po třech dvouminutových trestech, ani hra ve čtyřech další gól ve druhé periodě nepřinesla.

Svěřenci Milana Plodka následně vstoupili velmi povedeně i do třetí dvacetiminutovky, jelikož se ve 42. minutě trefil Samuel Fiala - 2:0. V 52. minutě došlo k dalšímu vzájemnému vyloučení za hrubost a více prostoru na ledě tentokrát již prospělo Liberci a trefil se Vojtěch Hois - 3:0.

V 57. minutě při končící hře v oslabení navýšil liberecké vedení svou druhou trefou v klání Radek Janata - 4:0. Nedlouho po něm potvrdil výhru Tygrů Samuel Fiala, který pálil přesně také již podruhé - 5:0. Díky dvěma dvougólovým střelcům a fantastickému výkonu Vojtěcha Hambálka tak liberecká U17 míří do semifinále play-off! Postupová radost tygřího dorostu; FOTO: Jan Běhounek

Milan Plodek
„Ve čtvrtém zápase jsme byli daleko poctivější a kluci splnili do puntíku vše, co jsme si řekli u videa. Snažili jsme se hrát bez faulů, což se úplně nepovedlo, ale oslabení jsme odehráli perfektně. Dodrželi jsme stanovenou taktiku, více jsme chodili před bránu a odměnou nám byla krásná výhra. "Hambi" vychytal další nulu a já děkuji všem za jejich výkon. Parádně jsme postoupili do semifinále a těšíme se.“