Skvěle! U17 předvedla na Spartě dominantní výkon a v sérii vede 2:1

Date of publication Author Jan Kordík

Praha/Liberec - Dvougólový Radek Janata, Vojtěch Hambálek s nulou a fantastický týmový výkon poslal svěřence Milana Plodka v semifinále do vedení 2:1 na zápasy. Dvě liberecké branky vstřelil kapitán Severočechů ve druhé třetině a domácí na jeho trefy nedokázali ve zbytku souboje odpovědět. Tygří dorostenci si tak v prvním zápase na ledě Sparty připsali pro sérii cenný bod!

3. semifinále, středa 30. března 2022
0:2
(0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Janata (Špilka), 29. Janata (TS). Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 22:50. Průběh utkání: 0:2.

HC Sparta Praha

Hrabal (Kogler) – R. Cichoň, Hašek, Byakov, Vrabec, Janský, Port – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Jakab, Novák (A), Fábry (A), Skuratov, Netušil, Žmola (C), Křišťan.

Hambálek (Petříček) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Král, Průšek, Macháček, Ficenec – Hrabčák, Pekař, Fiala (A), Hois (A), Pérez, Vološín, Špilka, Jansa, Jobek, Janata (C).

V první třetině se o mnoho lépe prezentovali hostující Tygři a velkou šanci měl v 7. minutě kapitán Severočechů Janata, jenž orazítkoval tyč. Ve 13. minutě se ocitl osamocen před sparťanskou brankou Milan Tadeáš Jobek, avšak ani on nedokázal překonat domácího brankáře Michaela Hrabala. Po konci úvodního dějství ale stále platil nerozhodný stav 0:0.

Ve 25. minutě mohl poslat do vedení své mužstvo Andrej Fábry, který dostal na starost trestné střílení. Jeho svižný bekhendový pokus ale Vojtěch Hambálek úspěšně zneškodnil. V 28. minutě se naopak radoval z první branky tým Liberce. Vasyl Špilka v přesilovce našel v útočném pásmu Radka Janatu, který zamířil přesně za Hrabalova záda - 0:1.

Ani ne minutu poté bylo nařízeno trestné střílení i ve prospěch Tygrů. Nájezdu se ujal Radek Janata, jenž si domácího gólmana zkušeně položil a puk následně zasunul podél jeho betonu přímo až do branky - 0:2. Ve 32. minutě poté zvonila tyčka i u Hambálkovy klece po střele Jakuba Žmoly.

Liberecký kapitán rozhodně nepolevil se svojí aktivitou ani ve třetí periodě. Ve 35. minutě se snažil využít dobrého postavení a nahrával před domácí klec, avšak na Michaela Hrabala žádný z Tygrů nedokázal vyzrát. Severočeši ale ve zbytku utkání již nedali Spartě sebemenší šanci na nadechnutí a i díky skvělému Vojtěchu Hambálkovi zaslouženě vyhráli. Svěřenci Milana Plodka si připsali druhý bod v sérii a vedou tak 2:1 na zápasy!

Dvougólový liberecký kapitán Janata; FOTO: Jan Běhounek

Milan Plodek
„Odehráli jsme skvělé utkání. Kluci od začátku plnili to, co měli. Důležité pro nás bylo poučení z druhého zápasu, abychom zbytečně nefaulovali, což se nám povedlo. Jen mě mrzí, že jsme možná přišli o útočníka Fialu. Uvidíme, jak na tom bude. Každopádně mu přeji brzké uzdravení. Všichni kluci včetně brankáře odevzdali skvělý týmový výkon, na druhou stranu je vždycky co zlepšovat. Věděli jsme, že za soupeře bude chytat urostlý gólman. Chtěli jsme chodit do brankoviště, tečovat puky a být aktivní. I tak jejich brankář spoustu šancí pochytal. Musíme být ještě důraznější v zakončení, klukům jinak nemůžu nic vytknout. Příště může být průběh zápasu úplně jiný, připravíme se a pokusíme se už v příštím utkání sérii ukončit. Těšíme se.“

Tomáš Netík
„Viděli jsme klasický zápas v play-off, bylo to z obou stran velmi urputné. Liberec měl více ze hry, skóre však skončilo pouze 0:2. Nedali jsme bohužel gól ze samostatného nájezdu a z přesilové hry, které jsme nehráli vůbec dobře. Takové situace v play-off rozhodují, což se znovu potvrdilo. Musíme zlepšit produktivitu a hru v početních výhodách, které nás tentokrát paradoxně v některých pasážích trochu srazily dolů. V sérii prohráváme, ale i tak jdeme do příštího zápasu s čistým štítem. Věřím, že soupeř bude mít cestu za postupem ještě těžkou a sérii vrátíme do Liberce.“