Sedmnáctka podlehla Spartě po nájezdech. Rozhodne pátý duel

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Praha/Liberec - Tygři ve čtvrtém semifinálovém souboji sahali po postupu, v utkání několikrát vedli, Sparta ale vždy dokázala vyrovnat. Napínavý zápas dospěl do samostatných nájezdů, v kterých až v 12. sérii rozhodl Lukáš Novák. O postup do finále se tak oba týmy naposledy utkají v sobotu pod Ještědem.

4. čtvrtfinále , čtvrtek 31. března 2022
5:4sn
(1:2, 2:2, 1:0 - 0:0 (N 1:0))

Branky a nahrávky: 2. Fábry (Vašíček), 23. Stepanchuk (Vašíček), 35. Odehnal (Bartoň), 52. Křišťan (Novák), rozh. náj. Novák – 9. Hois (Pérez, Janata), 18. Špilka (Macháček), 25. Pérez (Hois), 35. Vološín (Pekař). Rozhodčí: Květoň – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4.

HC Sparta Praha

Hrabal (Kogler) – Cichoň, Hašek, Bartoň (C), Byakov, Janský, Port – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Jakab, Novák (A), Fábry (A), Skuratov, Netušil, Žmola, Křišťan

Hambálek (Petříček) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Král, Průšek, Macháček, Ficenec – Hrabčák, Pekař, Hois (A), Pérez, Vološín, Špilka, Jansa, Jobek, Janata (C), Hájek

Vstup do duelu se lépe povedl Pražanům. Už po necelých dvou minutách totiž předvedli rychlou akci po vyhraném buly, na jejímž konci stál po přihrávce Martina Vašíčka Andrej Fábry - 1:0. Zanedlouho bylo ale vyrovnáno, když se tváří v tvář Michaelu Hrabalovi nemýlil Vojtěch Hois - 1:1. Ještě do konce první třetiny navíc Tygři skóre otočili. Marek Macháček našel Vasyla Špilku, který přesnou střelou poslal svůj tým do vedení - 1:2!

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky už ovšem bylo znovu vyrovnáno. Po dalším přesném pasu Vašíčka se totiž prosadil Bogdan Stepanchuk - 2:2. Vzápětí si Liberec vzal vedení zpět. Hois zadovkou přenechal kotouč Jaromíru Pérezovi, na jehož ránu z mezikruží byl Hrabal krátký - 2:3. Ani tentokrát na sebe ale nenechala odpověď domácích dlouho čekat. Po přihrávce Bartoně se do samostatného úniku dostal Mikuláš Odehnal a svou šanci proměnil - 3:3. Jenže už známý scénář se znovu opakoval a za necelou půl minutu znovu Tygři vedli, když se trefil Tadeáš Vološín - 3:4!

V třetím dějství už se hra trochu uklidnila, jeden gól jsme však přece jen viděli, a bohužel padl do liberecké sítě. V 52. minutě překonal Vojtěcha Hambálka tvrdou a přesnou ranou Petr Křišťan - 4:4. V závěru ještě mohl rozhodnout Jakub Žmola, libereckého gólmana však neprostřelil a šlo se do prodloužení.

V něm si oba týmy vytvořily velmi slibné šance, brankáři byli ovšem bezchybní. Na liberecké straně byl nejblíže gólu Jakub Ehrenberger, Hrabala ovšem nepřekonal. Po střele Vojtěcha Porta zase Tygry zachránila tyčka, rozhodnout tak musely nájezdy. Ty kvůli skvělým gólmanům dospěly až do 12. série, v níž Spartě vyrovnání série vystřelil Lukáš Novák.

4. čtvrtfinále , čtvrtek 31. března 2022
5:4sn
(1:2, 2:2, 1:0 - 0:0 (N 1:0))

HC Sparta Praha