Liberečtí střelci byli v Brně neúspěšní, Tygři padli 0:3

Date of publication Author Jan Kordík

Brno/Liberec - Liberečtí se představili na ledě brněnské Komety, kde bojovali o další přiblížení se elitní tabulkové čtyřce. Nerozhodně se hrálo bezmála polovinu hrací doby, avšak ve 29. minutě využil přesilovku Radek Kučeřík a Tygři museli dotahovat. Ve třetí části přidali domácí další dvě branky, a tak svěřenci Patrika Augusty padli poměrem 0:3.

43. kolo, neděle 29. ledna 2023
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Kučeřík (Kollár, Pospíšil), 52. Strömberg (Horký, Zbořil), 60. Ďaloga (Pospíšil). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Rampír, Axman. Vyloučení: 4:3. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6224. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 3:0.

HC Kometa Brno

Furch (Čiliak) – Ďaloga, L. Forman, Ščotka (A), Hrbas, Kučeřík, Holland, Fajmon – Okál, Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Vincour (C), Strömberg, Koblížek – Dufek, Šalé, Zbořil.

Neužil (Kváča) – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, Kolmann – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek (C), Rychlovský – Vlach, Šír (A).

Do první větší šance se dostali v 5. minutě domácí, když pálil z bezprostřední blízkosti liberecké klece Luboš Horký, svým pokusem ale nastřelil pouze tyčku. Pár minut poté došlo k témuž duelu, tentokrát se však zaskvěl Jakub Neužil povedeným zákrokem lapačkou! Postupem třetiny začali hojně pálit na branku také Tygři, ani jedna ze střel však nezamířila za Furchova záda. V 18. minutě se poté dostal puk k brněnskému Zdeňku Okálovi, jenž to zkoušel bekhendovou kličkou, ztroskotal ale na připraveném gólmanovi šelem.

I prostřední dvacetiminutovka byla zahájena větší aktivitou Jihomoravanů a hned v 21. minutě hrozil opět Horký. První změna stavu však přišla nedlouho před polovinou hracího času. Brněnští dostali k dispozici první početní výhodu a zásluhou Radka Kučeříka, jenž zamířil ze slotu přesně do šibenice, šli do vedení - 1:0. Inkasovanou brankou Tygři ožili, nicméně ve 37. minutě se zjevil před Neužilem bek Ščotka a nebezpečně zde dotíral! V závěru druhé části si náš tým vytvořil velký tlak při hře 5 na 3, kýženou branku ale nevsítil.

Úvod třetího dějství se nesl ve znamení akčnějšího Liberce a již 31 sekund po jeho začátku zvonila za Furchem tyč! Soupeřův maskovaný muž nicméně stále držel neprůstřelnost a podařilo se mu to i proti pokusu Ordoše v 50. minutě. Nedlouho poté šli ale Tygři podruhé do čtyř a Kometa tuto příležitost znovu využila, a to díky dorážce do odkryté branky pozorným Kimem Strömbergem - 2:0. V posledních minutách to ještě Liberečtí zkoušeli s odkrytými zády, avšak jejich prázdné zařízení trefil Marek Ďaloga, jenž upravil na finálních 3:0.

„Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodly přesilové hry a naše nemohoucnost v nich. Především početní výhoda pět na tři se nám hrubě nepovedla. Soupeř byl víc nachystaný a pracoval v přesilovkách lépe, než my. Zápas byl ale podle mě opravdu vyrovnaný.“

Jaroslav Modrý
„Myslím si, že jsme byli na začátku nervózní. Chtěli jsme hlavně navázat na povedené výsledky v minulých utkáních. Uklidnil nás gól z přesilovky a oslabení tří proti pěti, které jsme poté ubránili. Gólman byl vynikající a celý tým bojoval, pracoval a šel si za vítězstvím.“