Junioři obrátili zápas a připisují si dva body

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec - Juniorům se i přes nepovedený začátek podařilo zápas proti pardubickému Dynamu otočit. Utkání nakonec došlo až do prodloužení, které rozhodl Filip Kříž. Tím tak pomohl Liberci k zisku dvou bodů za výhru 5:4 po prodloužení.

11. kolo, pátek 07. října 2022
(0:2, 2:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Plos (Kříž), 33. Kříž, 45. Fiala (J., Plos), 57. Janata (Hois, Kofroň), 62. Kříž (Przybyla, Patzelt) – 2. Gromadzki (Sydorenko), 17. Paleček (Sydorenko), 29. Tomas (Koudelka, Kloz), 46. Novotný (Tomas, Kloz). Rozhodčí: Zavřel, Červenka – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 5:4.

Hambálek (Krátký) – Pérez D., Ehrenberger, Culek, Dushka, Hladík (A), Koštoval, Patzelt – Plos, Kofroň, Vodlan (A), Kříž, Hois, Janata, Fiala, Przybyla, Lysoňěk, Brouček, Pérez J., Jenčovský (C) Trenér: Richard Lobo

HC Dynamo Pardubice

Pardubice: Matěcha (Borovička) – Tvrdík, helikar, Koudelka, Bárta, Rájek, Chabada (C), Vachun – Sydorenko, Štetka (A), Burda, Klos Tomas, Novotný, Kotalík, Kalužík, Paleček, Gromadzki Trenér: Jiří Malinský

V první třetině se dařilo více pardubickému soupeři. První gól padl už v druhé minutě, když se po vyhraném souboji u mantinelu Adrian Gromadzki dostal sám před branku a prostřelil Hambálka. Potom Adam Paleček dorazil Sydorenkovu střelu přesně do liberecké klece.

V druhé dvacetiminutovce se nejprve trefil Radek Tomas, který pálil po nahrávce Koudelky z první. Tygři se ovšem nevzdali a začali mocně dotahovat. Kříž v přesilovce našel na levém kruhu Lukáše Plose, jenž přesně trefil pardubickou bránu. Na rozdíl jednoho gólu pak dostal Liberec Filip Kříž.

V poslední dvcetiminutovce se prosadil nejprve Samuel Fiala, který se po nahrávce od Péreze trefil z ostrého úhlu. Dynamo na tuto branku našlo ale rychlou odpověď, když necelou minutu potom skóroval Adam Novotný. Tygři se však přece jen dočkali kýženého vyrovnání. V 57. minutě poslal zápas do prodloužení Radek Janata.

Prodloužení nakonec netrvalo moc dlouho. Po rychlém přechodu přes střední pásmo se Liberečtí dostali do přečíslení dva na jednoho. To zakončil Filip Kříž, jenž tak svou přesnou střelou ukončil utkání. Liberec nakonec porazil pardubické Dynamo 5:4 po prodloužení.

Richard Lobo
„Bylo to podobné utkání jako ta předchozí. Relativně dobře se držíme na puku, děláme ale chyby, za které jsme trestáni. Spoustu gólů soupeři nabídneme a pak to vždy těžce dotahujeme. Tentokrát se nám to povedlo otočit v prodloužení a za to jsme rádi. Už by ale bylo dobré vyvarovat se zbytečných chyb a jednou ten zápas odehrát v klidu.“

Jiří Malinský
„Do půlky zápasu jsme diktovali tempo. Pak jsme udělali dvě chyby a bylo to 2:3. Ke konci byl zápas divoký, ale zase jsme byli lepší. V prodloužení jsme udělali další chybu, která nás stála ten bonusový bod. “

11. kolo, pátek 07. října 2022
(0:2, 2:1, 2:1 - 1:0)