Juniorka v Turnově po velkolepém obratu předčila Kometu

Turnov - Jako již tradičně sehrála liberecká juniorka jeden zápas v Turnově. Tentokrát na tamní led zavítala brněnská Kometa, která ještě v 57. minutě vedla o dvě branky. Tygři se ale nevzdali a i díky hattricku Filipa Kříže poslali zápas do prodloužení. V něm obrat dokonal Richard Patzelt.

19. kolo, čtvrtek 03. listopadu 2022
5:4
(1:3, 0:0, 3:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Kříž (Przybyla), 46. Plos (Brouček), 58. Kříž (Brouček), 59. Kříž (Koštoval), 61. Patzelt – 4. Harmim (Horváth, Masař), 6. Rakus (Bárta, Bělohlav), 14. Boltvan (Zembol), 55. Horváth (Masař, Eich). Rozhodčí: Jechoutek, Červenka – Lhotský, Hlinka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 252. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.

Král (Krátký) – Ehrenberger, Culek, Hladík (A), Meisel, Koštoval (A), Duschka, Patzelt – Hois, Brouček, Kofroň, Janata, Jansa, Przybyla, Fiala, Jenčovský (C), Pérez (A), Plos, Kříž, Vološín

HC Kometa Brno

Maleček (Kavan), Eich, Němec (A), Bůžek, Svoboda, Kuswito, Řehák (C) – Bělohlav, Zembol, Šantora, Bárta, Masař, Rakus, Harmim (A), Otava, Boltvan, Horký, Horváth, Cakl, Nesvadba

Do utkání vstoupili o poznání lépe Brněnští. Už v 4. minutě se ke kotouči dostal Nesim Harmim, který z bezprostřední blízkosti překonal Daniela Krále. Vzápětí to navíc bylo už o dva góly. Denis Bárta našel zpoza branky Robina Rakuse, jenž přesnou střelou poslal kotouč do sítě.

Liberecká odpověď na sebe ovšem nenechala dlouho čekat. Střelu Petra Przybyly vyrazil Štěpán Maleček pouze na hokejku Filipa Kříže a ten už se nemýlil. Kometa si ale zanedlouho vzala dvoubrankové vedení zpět. Po přihrávce Jakuba Zembola se prosadil Adam Boltvan.

V prostřední dvacetiminutovce už tolik gólů k vidění nebylo. Hosté nejvíce zahrozili z přečíslení 2 na 1, Harmim ovšem tentokrát na Krále nevyzrál. Na druhé straně měl velkou šanci Jaromír Pérez, v slibné pozici ovšem promáchl. Po druhé části hry tak Kometa vedla o dvě branky.

V třetí třetině nejdřív Liberečtí znovu snížili, když se po rychlém protiútoku přesně trefil Lukáš Plos. Kometa si však opět dvoubrankové vedení vzala rychle zpět na svou stranu. Po pravé straně se uvolnil Kevin Horváth, který přesnou střelou do šibenice nedal Královi žádnou šanci.

Tygři se ovšem nevzdali a šli si za vyrovnáním, kterého nakonec dosáhli. O oba góly se v rozmezí jedné minuty postaral Filip Kříž, jenž tak zkompletoval svůj hattrick. V následném prodloužení pak velkolepý obrat dokonal po krásné individuální akci Richard Patzelt.

„První třetina se nám vůbec nepovedla. Něco jsme si po ní řekli, před tolika lidmi jsme si nechtěli udělat ostudu. Hrozně si vážíme, že jich přišlo tolik, vytvořili skvělou atmosféru. Poté jsme už hráli lépe, klobouk dolů před klukama, že to v závěru nezabalili a pořád bojovali. Byly to nervy, jsme moc rádi, že jsme to otočili a nakonec urvali ten druhý bod.“

Jan Zachrla
„Vydařil se nám vstup do zápasu, poté ale měl soupeř více šancí. Stále jsme však věřili, že to dotáhneme do vítězného konce, jenže vlastními chybami jsme Liberci nabídli prodloužení. To už bylo kdo s koho. Mrzí nás to, už je to několikátý zápas, který jsme takto ztratili.“