Junioři završili víkend druhou výhrou, Zlín sestřelili tříbodoví Kříž s Janatou

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Svěřenci Richarda Loba chtěli završit víkend s maximální bodovým ziskem. Ve 30. kole juniorské extraligy narazili na zlínské Berany. Zápas měl od začátku do konce výborné tempo. Tygři výborným vstupem do třetí třetiny kontrolovali hru až do samotného konce periody. Liberečtí si tak berou ze zápasu tři body a víkend tak zakončí na celkovém 7. místě v tabulce juniorské extraligy.

30. kolo, sobota 10. prosince 2022
5:4
(1:1, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 17. Špilka (Jenčovský, Peréz), 29. Janata (Hois, Kříž), 38. Kříž (Janata, Culek), 42. Przybyla (Culek, Špilka), 45. Hois (Kříž, Janata) – 11. J. Heš (Marek, Burian), 32. Marek (Frömel), 57. Nábělek (Šišák, Ramert), 58. J. Heš (Laciga, Marek). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Kajínek, Juránek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 68. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 0:1, 1:2, 2:2, 3:2, 5:2, 5:4.

Král (Krátký) – Hladík (A), Ehrenberger, Culek, Jakubec, Meisel, Koštoval, Patzelt – Przybyla, Peréz (A), Jenčovský (C), Hois, Kříž, Vološín, Špilka, Janata, Jansa, Brouček, Fiala, Kofroň.

PSG Berani Zlín

Synek (Málek) – Stuchlík, Burian, Zavřel, Nábělek (C), Špaňhel, Velikovský, Šišák – Heš L. (A), Urban, Ramert, Matúšů, Frömel, Kaláč, Marek, Tomek, Laciga, Babulík, Heš J.

První perioda by se dala rozdělit na dvě části. První desetiminutovka byla spíše klidná, soupeři se navzájem oťukávali a nebylo k vidění příliš mnoho šancí. Druhá polovina už nabídla více ofenzivní hokej. Jako první šli do vedení hosté a to v 11. minutě. Z přesilovky se po nahrávce Richarda Marka, z pravého rohu, prosadil z mezikruží Jakub Heš. Šest minut na to se na steč hnal domácí kapitán Mikuláš Jenčovský. Svojí pohlednou akci zakončil do betonů hostujícího gólman, avšak dorážka Vasyla Špilky si už cestu do branky našla

Druhá třetina vypadala gólově o něco lépe. Jako první se prosadili domácí a to po krásné akci Vojtěcha Hoise, který následně adresoval přihrávku na Radka Janatu, tomu už stačilo pouze trefit odkrytou klec. Zlínští nepolevili v zavedeném tempu. Odměnou jim za to byla vyrovnávací trefa Richarda Marka v 32. minutě, kterému se podařilo ujet ve vlastním oslabeni a překonat Daniela Krále. Za vyrovnaného stavu se ale do kabin nešlo. V čase 37:16 se prosadil Filip Kříž a to díky špatnému střídaní hostí.

Třetí dvacetiminutovku začali junioři výborně. Nejprve se hned po minutě hry prosadil domácí Petr Przybyla, který tečoval šikovné nahození Ondřeje Culka. Tři minuty na to odskočil Liberec do tříbrankového vedení. Pátý gól zařídil pohlednou akcí FIlip Kříž, který předložil pas Vojtěchu Hoisovi, ten s jednoduchým zakončením neměl problém.

Tygři celkově kontrolovali hru v třetí třetině a soupeře téměř k ničemu nepustili. Závěr zápasu byl i přes třígólové vedení velmi hektický. Zlínští nepolevili a 3 minuty před koncem se jim povedlo snížit díky přesilovkové trefě Patrika Nábělka. Minutu na to vsítil kontaktní gól svojí druhou trefou v zápase Jakub Heš.

Tygři však přečkali zbytek zápasu a výhru si tak vzít nenechali. Po dalším tříbodovém vítězství se posouvají na celkově 7. místo v tabulce Juniorské extraligy.

„Dvě třetiny velice těžké utkání. Šance byly na obou stranách, soupeř měl místy více ze hry. Nátlak hostů jsme ale zvládli, dokonce jsme po dvou dvacetiminutovkách vedli. Výborně jsme také nastoupili do té třetí, soupeři jsme nedali moc šancí a kontrolovali jsme hru. Na konci jsme bohužel trochu polevili, přestali jsme dělat co jsme si řekli a soupeř toho využil. Sami jsme si to zbytečně zdramatizovali, musíme se z toho do příště poučit. Celkově bych ale víkend zhodnotil pozitivně, máme z něho šest bodů a to je hlavní.“

Luboš Jenáček
„Přijeli jsme v oslabené sestavě, nicméně si myslím, že jsme dvě dvacetiminutovky hráli dobrý hokej. Po 2 třetinách si myslím, že výsledek mohl být jiný. Nás bohužel srážela naše neefektivita v zakončení a darované góly soupeři. Do třetí třetiny vstoupil soupeř výborně, dá se říct, že nás skoro k ničemu nepustil. Až v samotném závěru se nám podařilo snížit a zápas zdramatizovat, ale bohužel kvůli takovým hrubým chybám jsme si dnes nezasloužili vyhrát.“