Dorostenci v přestřelce porazili jihlavskou Duklu!

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Dorost Bílých Tygrů sehrál čtvrtý zápas extraligy, když si po porážce v Mladé Boleslavi spravil chuť proti silné Jihlavě. Největší podíl na výhře měl forvard Vasyl Špilka, který se blýsknul třemi body.

4. kolo, sobota 24. září 2022
5:4
(1:1, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky:17. Bajer (Ehrenberger), 23. Špilka (Macháček), 24. Ehrenberger (Bajer), 44. Špilka, 45. Pekař (Špilka) – 7. Macek (Veselský), 21. Veselský (Habermann), 34. Váňa, 46. Habermann (Tomica, Nosek). Rozhodčí: Folk – Goltsch, Serbus. Vyloučení:10:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4.

Macourek (Bogač) – Pilíšek, Průšek (A), Seidl, Ehrenberger, Hrouda, Macháček (A), Jarabko, Stromský, Král – Hájek, Špilka (A), Rozsíval, Kučera, Šťástka, Prokůpek, Pekař, Bajer Trenér: Milan Plodek

HC Dukla Jihlava

Uhrin (Štěbeták) – Pražák, Löffler, Tomica, Podroužek, Jungwirth (A), Vildomec, Ošmera (C) – Chlubna, Fiala, Habermann (A), Chvátal ,Nosek, Fink, Macek, Veselský, Váňa, Katolický Trenér: Jakub Venc

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří svou herní převahu přetavili v sedmé minutě do vedení, když se trefil Vít Macek. V závěru třetiny ale dorovnal liberecký Matěj Bajer, který se po sérii nepřesných rozehrávek Jihlavských ocitl nehlídaný před brankou, kde blafákem překonal Uhrina.

Druhou třetinu začínala Dukla kvůli trestům Tygrů před první přestávkou v početní výhodě pět na tři. A tu využil Adam Veselský, jehož dalekonosná rána od modré doputovala až za Macourka. Následně Severočeši v rozmezí sedmdesáti vteřin dokázali po zářezech Vasyla Špilky a Lukáše Ehrenbergera skóre překlopit na svoji stranu. Po chybě v liberecké rozehrávce ale v polovině druhého dějství srovnal Robert Váňa.

Na začátku třetího úseku zápasu Tygři odskočili díky úspěšným pokusům Vasyla Špilky a Daniela Pekaře na rozdíl dvou branek. Vzápětí se ale nahození Tomicy odrazilo od Jindřicha Habermanna, který tak vsítil kontaktní gól. I když si Dukla v závěru vytvořila tlak a několik nebezpečných šancí, Liberec už tenký náskok ubránil a utkání dovedl do vítězného konce.

Milan Plodek
„Byl to těžký zápas se spoustou gólů a přesilovek. Naštěstí jsme to zvládli. Podle mě jsme hráli hezký hokej, moc se mi výkon hráčů líbil. Bylo tam sice docela dost zbytečných faulů, ale nakonec jsme ty důležité tři body vyválčili.“

Štěpán Moravec
„Pro nás je to do Liberce dlouhá cesta. Myslím si, že na tom začátku to bylo trochu vidět. Liberec je šikovný na kotouči a hodně bruslivý. My jsme nějakým způsobem byli ze začátku pozadu všude. Pak se ta hra srovnala a škoda, že když jsme dali gól, tak jsme většinou rychle inkasovali. Jsem rád, že jsme to na konci dokázali rychle korigovat, ale pak jsme měli zase spousty vyloučených. Trápí nás to dlouhodobě ve všech zápasech, budeme si na to dávat pozor. Nějaké přesilovky jsme také dostali, ale využili jsme jen jednu. I na nich budeme muset zapracovat.“