Povedená první třetina U17 přispěla k zisku dvou bodů v Táboře

Date of publication Author Jan Kordík

Tábor/Liberec - Již ve třetí minutě zápasu v Táboře vedl tygří dorost 2:0, do konce úvodní třetiny poté navýšil svůj náskok na tři branky. Domácí však nic nevzdali, dokázali se do utkání vrátit a po dvou brankách ve druhé periodě srovnali skóre v závěrečných minutách základní hrací doby. V následujícím prodloužení si však svou výhru pohlídali Severočeši, kdy vystřelil bonusový bod Tomáš Prokůpek.

7. kolo, čtvrtek 13. října 2022
3:4p
(0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 33. Ješ (Mohyla), 35. Hanzák, 59. Šťastný (Mohyla) – 2. Hájek (Kučera), 3. Pekař (Rozsíval), 16. Kučera, 63. Prokůpek (Stromský). Rozhodčí: Trnka - Polák, Augusta. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 24:26. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

Hockey Club Tábor

Šrámek (Wajtr) – Šťastný (A), Jaroš, Mašek, Ješ, Bačo, Jidášek, Mrázek, Kratochvíl – Mohyla (A), Hanzák, Vlček (C), Hlavín, Bouška, Křepelka, Eremiáš, Slabý, Suchan.

Bogač (Macourek) – Průšek (A), Ehrenberger, Stromský, Seidl, Macháček (C), Král, Vaněček – Pekař, Boczan, Rozsíval, Kučera, Langer, Šťástka, Maxin, Prokůpek, Kratochvíl, Hájek.

Svěřenci Milana Plodka se nad ničím nerozpakovali a do vedení šli hned na počátku druhé minuty zásluhou povedeného úniku Matěje Hájka - 0:1. Nedlouho poté se navíc Liberečtí radovali znovu, tentokrát po výstavní střele Daniela Pekaře - 0:2. V 16. minutě navýšili Severočeši náskok již na tři góly, když proměnil svůj brejk v oslabení Tomáš Kučera - 0:3.

Branková reakce domácích přišla až několik chvil po překlopení duelu do jeho druhé poloviny. Roman Mohyla ujížděl do šance spolu s Ondřejem Ješem, jenž následně úspěšně zakončil - 1:3. Na časomíře neuběhly ani dvě minuty a Táborští znovu skórovali, tentokrát těžil z dobré práce Romana Mohyly před libereckým gólmanem Jakub Hanzák - 2:3.

Do třetího dějství vstoupili jasně aktivněji Tygři, kteří svého protivníka zpočátku téměř nepustili ke kotouči. S postupem času se Jihočeši nicméně dokázali vrátit do hry a při závěrečném náporu se šesti bruslaři srovnali. Martin Šťastný dostal nabito od Romana Mohyly zpoza brány a ránou pod břevno poslal souboj do prodloužení za stavu 3:3.

V nastaveném čase stačilo k rozhodnutí o tom, které mužstvo získá bonusový bod, 150 vteřin. Výhru v prodloužení vystřelil Tygrům Tomáš Prokůpek, jenž povedeně objel domácí klec a zakončil střelou pod břevno - 3:4!

„ Od začátku utkání jsme neměli pohyb a radost ze hry. Soupeř toho ve druhé třetině využil a snížil stav. Do třetí třetiny jsme upravili sestavu a hra se zlepšila. Bohužel soupeř v závěru vyrovnal. Bod navíc vystřelil Proky hezkým gólem.“