Dorostenci zdolali Zlín! Hattrickem se blýsknul Pavel Průšek

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Svěřenci Milana Plodka absolvovali první zápas v novém kalendářním roce. Hned na úvod je čekali zlínští Berani, kteří nutně potřebovali bodovat. V zápase bylo vidět mnoho vyloučení a dokonce i bitka. K výhře nejvíce přispěl střelec hattricku Pavel Průšek a také bezchybný Ferdinand Macourek.

nadst. 9, pátek 06. ledna 2023
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 36. Průšek (Prokůpek, Macháček), 43. Průšek (Pekař), 59. Průšek (Pilíšek). Rozhodčí: Domský – Toman, Janíček. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 47:21. Průběh utkání: 3:0.

Macourek (Pech) – Pilíšek, Průšek (A), Ehrenberger, Král, Hrouda, Macháček (C), Jarabko, Seidl, Stromský – Kratochvíl, Kučera, Prokůpek, Rozsíval, Maxin, Pekař, Bajer.

PSG Berani Zlín

Uherek (Kowalczyk) – Lukaštík (A), Mořkovský, Uřičář, Schmied, Mikel, Kotala, Římák – Nesrsta, Heš (A), Klimek (C), Matula, Valášek, Plšek, Pešák, Pečner, Dvořák, Holba

V první třetině bylo vidět hned pět vyloučení a začátek zápasu udal jasný směr, kterým se bude odvíjet. I přestože oběma týmům byly nabídnuty početní výhody, ani jednomu se nepodařilo žádnou z nich využít. Hlavními aktéry první periody byli především oba gólmani a dobře zformované obrany.

Druhá dvacetiminutovka nabídla velmi podobný bojovný hokej. V ní jsme se dočkali prvního gólu. Pět minut před koncem třetiny se Tygrům podařilo proměnit přesilovku a po parádní ráně švihem otevřel skóre zápasu Pavel Průšek. Co víc, tato třetina byla okořeněna pěstním soubojem mezi Imrichem Maxinem a zlínským Tadeášem Schmiedem. Oba za potyčku obdrželi trest do konce zápasu.

Poslední perioda nabídla brzký gól. Hned ve 43. minutě zápasu poslal dorostence do dvoubrankového vedení opět obránce Pavel Průšek. V 50. minutě trefil Seidl nešetrně jednoho ze zlínských forvardů a šel tak předčasně do sprch. Berani se začali tlačit do branky, ale nepovedlo se jim využít přesilovku pět na tři, ani následnou tříminutovou početní výhodu pěti proti čtyřem.

V samotném závěru se Zlínští pokoušeli ještě dorovnat skóre a odvolali gólmana. V čase 58:45 dokončil Pavel Průšek svůj hattrick, když se mu povedlo vyhodit kotouč z vlastního pásma až do odkryté zlínské branky. Dorostenci tak vstoupili do nové roku tou správnou nohou a právem jim náleží první místo v nadstavbové části dorostenecké extraligy.

Pavel Průšek o vstřeleném hattricku
Bylo to spíše štěstí, nedělal jsem a ani nemám nějaké speciální rituály před zápasem. Jsem za to ale samozřejmě rád. Nejdůležitější jsou tři body.

„Zápas se od začátku nevyvíjel podle našich představ, protože jsme se málo tlačili do brány. Chyběl nám důraz v zakončení. Naštěstí se nám ten zápas podařilo vyhrát, i když jsme udělali mnoho zbytečných faulů a dostali jsme dva vyšší tresty. Na tom musíme s kluky zapracovat, aby se to v příštím utkání neopakovalo.“