Dorost zvládl i druhý zápas proti Mladé Boleslavi a upevnil si pozici na čele tabulky

Liberec - Sedmnáctka dokázala navázat na povedený páteční výkon i na svém ledě a ovládla i druhé derby. Vítězství se přitom nerodilo snadno, ještě před třetí třetinou Tygři vedli jen o jednu branku, v závěrečném dějství však dokázali svůj náskok navýšit a nakonec vyhráli 3:0. Čisté konto si připsal Ferdinand Macourek.

nadst. 12, sobota 14. ledna 2023
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Král (Špilka), 50. Prokůpek (Král), 51. Hrouda (Rozsíval, Macháček). Rozhodčí: Bernat, Zedníková - Serbus, Stacho. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 3:0.

Macourek (Pech) – Seidl, Ehrenberger, Jarabko, Průšek, Macháček, Pilíšek, Král – Maxin, Kratochvíl, Rozsíval, Špilka, Prokůpek, Bajer, Hrouda, Stromský.

BK Mladá Boleslav

Kovář (Vystrčil) – Macháček, Křivánek, Fišer, Tetiva, Kubíček, Šilhavý, Průšek – Hájek, Kristek, Lev, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Beran, Šindelář.

V první třetině byl k vidění velmi vyrovnaný souboj o každý centimetr ledu, velkých šancí bylo pomálu. I přesto se ale Tygři v 14, minutě dostali do vedení. Vasyl Špilka tvrdě vypálil, František Kovář kotouč vyrazil jen před sebe, čehož využil Adam Král a přesnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu - 1:0.

V druhé části hry měli mírně navrch Bruslaři. Nejblíže k brance měl v přesilovce Vojtěch Steklý, z mezikruží ovšem pouze orazítkoval břevno branky Ferdinanda Macourka. Liberečtí hrozili hlavně z rychlých protiútoků. Po jednom takovém se ve velmi nadějné pozici ocitl Špilka, prostor mezi třemi tyčemi však netrefil.

V závěrečném dějství měli více ze hry naopak Tygři, což dokázali přetavit i v další branky. V přesilovce se nejdříve po nahrávce Adama Krále z levé strany prosadil Tomáš Prokůpek. Vzápětí to navíc bylo už o tři góly. David Rozsíval si ve skvělé pozici ještě položil brankáře a předložil kotouč Davidu Hroudovi, před nímž už byla jen prázdná branka. Hosté se sice nevzdali a závěru to zkoušeli i bez brankáře, liberecká obrana v čele s bezchybným Ferdinandem Macourkem ovšem udržela čisté konto.

„Po pátečním zápase to bylo trochu unavené. První třetina byla z naší strany dobrá, v té druhé jsme tahali za kratší konec, přežili jsme několik velkých šancí soupeře. Závěrečnou část jsme odehráli skvěle, přidali jsme dva góly a disciplinovaně jsme to dotáhli do vítězného konce.“

David Vrbata
„Výsledek 3:0 hovoří jasně. V první třetině Liberec lepší, všude byl o krok dřív. V druhé části jsme udělali nějaké změny a hra se vyrovnala, branku jsme bohužel nedali. Domácí zaslouženě vyhráli.“