Dorostenci v utkání se Spartou uspěli a berou další tři body!

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - V rámci 19. kola přivítali dorostenci na svém ledě pražskou Spartu. V úvodní periodě bylo k vidění dohromady šest gólů, po třech na obou stranách. Ve druhé třetině se podařilo Libereckým převrátit zápas na svoji stranu a v té třetí si už výsledek pohlídali.

nadst. 19, pátek 24. února 2023
6:3
(3:3, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Pekař (Průšek, Špilka), 5. Špilka (Průšek, Pekař), 19. Průšek (Špilka, Rozsíval), 35. Macháček (Pekař, Průšek), 39. Špilka (Rozsíval, Pekař), 44. Průšek (Špilka) – 4. Marton (Hrubý), 6. Malínek (Jakab, Žemlička), 10. Žemlička (Marton, Byakov). Rozhodčí: Wagner – Serbus, Janíček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 1:0,1:1, 2:1, 2:3, 6:3.

Macourek (Pech) – Král, Seidl, Macháček (C), Stromský, Průšek (A), Jarabko, Hrouda, Ehrenberger – Prokůpek, Špilka (A), Pekař, Rozsíval, Kučera, Kratochvíl, Barna, Bajer, Maxin

Tvrzník (Sádlo) – Janský, Byakov, Mack, Cichoň, Marton (A), Malínek – Topol, Bolocan, Hrubý, Trachta, Poláček (A), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Marek

Úvodní perioda přinesla svižný hokej a také mnoho gólů. Toho prvního jsme se dočkali hned ve druhé minutě, když dorostenci využili přesilovku, ve které se po nahození Pavla Průška prosadil Daniel Pekař a udal tak rytmus první třetiny. Sparta na tuto branku rychle odpověděla a v čase 3:46 se z přesilovky trefil Adam Marton. Liberečtí se však nevzdali a odměnou jim za to byl druhý gól, který padnul minutu po tom sparťanském, vstřelil ho Vasyl Špilka.

Pražanům se do 10. minuty ještě podařilo skóre otočit. Nejdříve se v čase 5:16 prosadil svým nahozením Tomáš Malínek. Následně skóroval Richard Žemlička, který svou ranou od modré nedal Macourkovi šanci. Liberečtí přesto šli do kabin za vyrovnaného stavu. V 19. minutě se totiž povedlo skórovat Pavlu Průškovi, kterého našel mezi kruhy svou výbornou přihrávkou Vasyl Špilka.

Druhá třetina nabídla úplně opačnou hru než ta úvodní. Prvních 10 minut byl k vidění velmi opatrný a spíše defenzivní hokej. Na začátku 35. minuty usedl na trestnou lavici sparťanský Byakov a Tygrům byla nabídnuta početní výhoda. Tou dorostenci nepohrdli a po výborné individuální akci zapsal gól Marek Macháček střelou bekhendem. Liberecké vedení pak svým druhým gólem v zápase navýšil Vasyl Špilka, který tak uzavřel gólový účet druhé dvacetiminutovky.

Ve třetím dějství už Tygři kontrolovali hru a Pražany do vyložené šance nepustili. Navíc, v čase 43:22, navýšil liberecké vedení Pavel Průšek, jehož nahození od modré propadlo sparťanskému gólmanovi mezi betony.

Díky této výhře setrvávají dorostenci i nadále na prvním místě dorostenecké extraligy.

„Přišlo mi, že tempo zápasu bylo takové ospalejší. Nicméně nám se teďka výborně prosazuje první lajna. Před play-off bychom potřebovali, aby se rozehrály všechny lajny, a na tom se pokusíme zapracovat. Dneska ten hokej byl především o tlaku do brány, což bylo hlavně vidět v té první třetině.“

František Ptáček
„V první třetině byla vidět krásná přestřelka, padly v ní zajímavé góly. Druhá třetina rozhodla o vítězství a v ní jsme byli jednoduše horším týmem. Soupeř má kvalitní hráče, kteří se v pravý čas prosadili a myslím si, že to rozhodlo zápas. “