Osmá třída zdolala Karlovy Vary. V 58. minutě rozhodl Čančík

Liberec - Hodně napínavé bylo utkání osmých tříd mezi Bílými Tygry a Karlovými Vary. Naši hráči měli lehkou herní převahu, jenže se jim příliš nedařilo v zakončení a tak bylo skóre stále hodně vyrovnané. Rozhodnutí přišlo až v 58. minutě, kdy svému týmu trefil vítězství Matyáš Čančík.

nadst. 8, sobota 14. ledna 2023
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)

33. Čutta, 42. Lochman (Somorovský, Bartovič), 58. Čančík (Beneš) – 18. Svrček (Balbyshkin, Horáček), 56. Kubát (Péc, Gerstner).

O. Maxin (T. Průšek) — D. Al-Dhaief, Š. Tomka, D. Sůra — D. Telyčko, M. Čančík, M. Tokar, T. Jančařík, V. Lochman, A. Somorovský, M. Čutta, D. Krechler, D. Beneš, J. Fadrhonc, K. Volavka, A. Bartovič.

HC Energie Karlovy Vary

O. Maňák (M. Hostek) — P. Mašek, V. Horáček, A. Chlapovič, Š. Haak, V. Péc, A. Borůvka, M. Kubík — M. Svrček, J. Kubát, Š. Lucovič, K. Balbyshkin, J. Suchý, L. Gerstner.

Ctibor Jech ml.
„Na obě strany to byl pěkný hokej. Řekl bych, že jsme měli trošku více šancí, ale dost jsme pohořeli na zakončení, gólman soupeře chytal velmi dobře. Nepovedlo se nám odskočit ve skóre a po chybě v rozehrávce jsme čtyři minuty před koncem inkasovali na 2:2. Pořád jsme ale věřili, že můžeme vyhrát. Na led pak šla první lajna, měla dobré střídání a po perfektně sehraném přečíslení jsme rozhodli.“