Výborně! Osmáci otočili zápas se Spartou, Čančík vstřelil tři branky

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Liberecká osmá třída v atraktivním utkání hostila Spartu. Do zápasu lépe vstoupili Pražané a po první třetině vedli o gól. Ve druhém dějství se ovšem Bílí Tygři zvedli a třemi trefami převrátili skóre na svoji stranu. Ve třetí části se oba týmy prosadily ještě jednou, Severočeši rivala i díky hattricku Matyáše Čančíka skolili 4:2.

nadst. 10, sobota 28. ledna 2023

27. Čančík (Novák), 30. Čančík (Al-Dhaief, Čutta), 33. Čutta (Čančík), 54. Čančík – 11. Sivek (Poláček, Gottwald), 55. Platil (Vlk)

O. Maxin (T. Průšek) — M. Tureček, D. Al-Dhaief, Š. Tomka, D. Sůra, D. Novák — D. Telyčko, M. Čančík, M. Tokar, T. Jančařík, M. Čutta, D. Krechler, J. Fadrhonc, K. Volavka, A. Somorovský.

HC Sparta Praha

Š. Fafejta (M. Všetečka) — J. Plesník, D. Trachta, L. Vágner, J. Kincl, A. Gottwald — V. Sivek, D. Kolupaev, A. Zub, V. Boháček, P. Poláček, S. Platil, D. Stefaňuk, V. Vlk, M. Němec.

Ctibor Jech ml.
„Oba týmy předváděly velmi dobrý hokej s řadou pěkných momentů. V první třetině jsme trošku ztráceli, do druhé jsme ale vstoupili s lepším pohybem a důraznějším zakončením. Soupeře jsme chvílemi dokázali přehrávat a zaslouženě jsme vedli. Třetí část byla vyrovnaná, Sparta se v závěru dostávala do tlaku, kdy nás v bráně podržel Ondra Maxin. Závěrečnou power-play soupeře jsme dobře ubránili. Kluky chválím hlavně za výborný pohyb, hráči dodržovali, co jsme chtěli.“

nadst. 10, sobota 28. ledna 2023

HC Sparta Praha