Jsme v semifinále! Domácí remíza U15 k postupu stačila

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří devátá třída si z Vítkovic přivezla vítězství 8:3 a výbornou pozici pro domácí odvetu, kterou proměnila v postup. Ostravané se dostali do vedení 2:0 a dvojzápas mírně zdramatizovali, nicméně naši hráči zásluhou tref Tomáše Pekra a Dominika Krajdla srovnali skóre odvety na konečných 2:2. Bílí Tygři tedy celkovým skóre 10:5 postupují do semifinále, kde se utkají buď s Mladou Boleslaví, nebo se Slavií. Liberečtí si zároveň i díky svému vítězství v základní části zajistili, že sezónu s jistotou uzavřou s některou z medailí.

2. čtvrtfinále, neděle 02. dubna 2023

32. Pekr (Novák, Vaněček), 53. Krajdl (Bělohorský) – 21. Svozil (Rončka), 28. Rončka (Man).

S. Charvát (M. Hrášek) — M. Baksalary, J. Šafařovský, D. Fiala, S. Sanejstr, J. Vaněček, D. Novák — Š. Šmucr, S. Hrabčák, J. Svoboda, T. Pekr, M. Kučera, M. Mairich, S. Kříž, D. Choma, D. Krajdl, Š. Šejc, Š. Bělohorský.

HC Vítkovice Ridera

M. Skoumal (D. Oprchalský) — K. Noga, D. Lyčka, V. Glos, Š. Bystroň, P. Zatloukal, F. Kudela — M. Man, L. Svozil, M. Michalík, Š. Žovinec, M. Mareš, K. Czerný, M. Rončka, F. David, Š. Šebesta.

Vojtěch Fiala
„Kdo byl na stadionu, tak viděl, že to nebylo nic lehkého. Fyzicky dobře stavěný vítkovický tým nám to určitě nepřijel po pátečním výsledku odevzdat a hrálo se do posledních vteřin. My jsme také nechtěli být nijak pasivní, naopak – hrát před domácím publikem na výhru za každou cenu. Velké uznání pro Vítkovice za to, jak k odvetě přistoupily. Jsme vděční, že máme splněný další cíl, teď už zbrojíme na semifinále a další napínavý dvojzápas. Na nedělní domácí odvetu se vrátíme na Svijanskou arénu. Věřím, že nám rodiče a fanoušci v menší hale připraví o to bouřlivější atmosféru.“

2. čtvrtfinále, neděle 02. dubna 2023

HC Vítkovice Ridera