Junioři vbruslili do nového ročníku vítězně, v Hradci uhájili tři body

Date of publication Author Jan Kordík

Hradec Králové/Liberec - Tygří junioři zavítali v rámci zahájení nové sezóny na led Hradce Králové. Po trefě Samuela Jansy v první dvacetiminutovce a náramném průniku Jaromíra Péreze ve druhé se šlo do závěrečné periody za stavu 2:0. Domácí sice dokázali jednou kontrovat, nicméně ani závěrečný risk při hře v šesti srovnání nepřinesl. Všechny body tak putují i díky skvělému výkonu Michaela Schnattingera v brance pod Ještěd.

1. kolo, sobota 26. srpna 2023
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 46:56 A. Novotný (M. Beneš, Černý; 5/4) – 18:27 Jansa (Hois, Prokůpek; 5/5), 35:46 Pérez Lisa (5/5). Rozhodčí: Svobodová, Jechoutek – Dědek, Maňák. Diváci: 78. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Mountfield HK

Tuček – Černý, Pavič, Hrbek, Havlíček, Pavelka , Bezpalec, J. Aschenbrenner – Mach, A. Novotný, Vencl, Jón, Hora, M. Beneš, M. Novotný, Zámečník, Hrdlička, Matašovský, M. Beneš, V. Aschenbrenner.

Schnattinger – Ehrenberger, Macháček, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Král, Koštoval – Hrabčák, Pekař, Hois, Pérez Lisa, Vološín, Křížek, Janata, Plos, Jansa, Prokůpek, Jenčovský, Gajda.

Královéhradečtí se v úvodním klání nové sezóny juniorské extraligy nerozpakovali. Hned od počátku totiž dostali Michaela Schnattingera v tygří kleci do značného zákrokového vytížení, ten ale k jejich smůle všechny pokusy pohotově zneškodnil. I přes klikatější cestu do šancí se nicméně vedení ujali liberečtí junioři. Skóre otevřel v 19. minutě Samuel Jansa, jenž byl u levé tyčky nedostatečně pokrytý a nastavil své náčiní vstříc pasu Vojtěcha Hoise - 0:1.

Zatímco si Hradec zahrál více přesilovek v první části, tak v té prostřední se naskytlo těchto příležitostí více Tygrům. Svěřenci Valdemara Jiruše sice žádnou z těchto pobídek nezužitkovali, kompenzace však přišla ve 36. minutě. Zásluhou brilantního sóla Jaromíra Péreze přes několik hráčů a neméně povedeného oblafnutí brankáře Filipa Tučka totiž odskočili již na rozdíl dvou tref - 0:2.

Domácí dotírali na severočeskou branku tak dlouho, až se jim podařilo vsítit kontaktní gól. V powerplay nejprve pálil ze slotu Matěj Beneš, s jehož střelou si Schnattinger ještě poradil, na dorážku Adama Novotného ale nedosáhl - 1:2. Hradečtí s postupem třetí třetiny stupňovali svůj tlak, ani závěrečný vabank s odkrytými zády ale vyrovnání nepřinesl a tři body si tak odváží tygří dvacítka.

Pohled na skórujícího Samuela Jansu; FOTO: Martin Voltr (mountfieldhk.cz)

Valdemar Jiruš
„Jsme rádi, že jsme do nové sezóny vstoupili dobře. Máme tři body a do kabiny patří gratulace. Co nás na našem výkonu mrzí, je nedisciplinovanost na začátku zápasu, kdy jsme soupeře pustili do tří přesilovek a mohli utkání ztratit. Po celých šedesát minut jsme ale vydrželi hrát naši hru a odměnou za to jsou tři body.“

Martin Vágner
„Myslím si, že výsledek úplně neodpovídá tomu, co jsme předvedli. Kluci měli skvělý přístup, možná drobné chybičky nás stály zápas. Na počet šancí, které jsme si vytvořili, nás ta koncovka jednoznačně zradila, nebyli jsme na to úplně stoprocentně připravení. Musím také říct, že liberecký brankář podal skvělý výkon, naše koncovka nebyla dost dobrá, abychom ho překonali.“