Po parádním výkonu z druhé třetiny berou junioři další tři body, České Budějovice porazili 3:1

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Po dlouhém čekání se juniorská extraliga vrátila i na liberecký led a junioři v prvním utkání hraném doma přivítali České Budějovice. Po parádním výkonu z druhé třetiny, ve které Liberečtí využili dvě přesilové hry, zůstávají tři body doma a liberecká dvacítka má po dvou kolech plný počet bodů. Parádním výkonem se prezentovali Král a Hambálek.

2. kolo, pondělí 28. srpna 2023
3:1
(0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20:46 Koštoval (Král, Janata; 5/4), 27:00 Plos (Král; 5/4), 55:32 Gajda (Hois; 5/5) – 12:35 Pospíchal (Willmann, Kotous; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Maštalíř, Roischel. Diváci: 68. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Hambálek – Ehrenberger, Macháček, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Král, Koštoval – Hrabčák, Pekař, Hois, Vološín, Křížek, Janata, Plos, Jansa, Prokůpek, Jenčovský, Gajda, Pérez.

Banes Motor Č. Budějovice

Mařík – Gřegořek, Lukáš, Buzek, Willmann, Březina, Vachun, Placek – Sochor, Aulický, Kříž, Hoch, Seidl, Kotous, Petrásek, Pitel, Humeník, Pospíchal, Šimon, Moyseyev.

Do první periody lépe vstoupili Tygři, kteří se hned po úvodním buly hnali do útočného pásma. Také právě Liberečtí dostali výhodu první přesilové hry. V ní sek nebezpečné střele dostal Král, jehož vychytal pozorný gólman hostí. Českobudějovický gólman dělal tygří útočné letce problémy i nadále, neboť i druhá přesilová hra zůstala bez využití. Ve 13. minutě si liberecká obrana nepohlídala Daniela Kotouse, který se tak dostal za jejich záda a upaloval sám na Hambálka. S první střelou neměl liberecký gólman problém, ovšem následná dorážka Petra Pospíchala si už cestu za jeho záda našla. Junioři se i nadále hnali za vyrovnáním, ale na českobudějovického Maříka v první třetině hledali recept jen těžko.

Zatímco Motoru vyšla střelecky první dvacetiminutovka, tak ta druhá patřila tygřím střelcům. Juniorům se podařilo vyrovnat skóre hned na úvod, kdy se v závěru přesilovky napřáhl Michal Koštoval a vyslal nechytatelnou ránu za záda Maříka - 1:1. Na startu 28. minuty bylo ještě líp. Výborně hrající Král našel svou přihrávkou nikým nehlídaného Lukáše Plose, který z bezprostřední blízkosti prostřelil českobudějovického brankáře mezi betony a strhl vedení na stranu Tygrů. Také Budějovičtí si vypracovali nemálo šancí, ovšem všechny zůstaly bez využití. Nejvíce je pak mohl mrzet neproměněný únik tří na jednoho.

Hosté své snažení nevzdávali ani ve třetí třetině a i nadále dotírali na libereckou branku. Vojtěch Hambálek měl plnou lapačku a betony práce po celé závěrečné dějství. V 55. minutě vymyslel Hois při přejezdu do útočného pásma výtečnou přihrávku na Petra Gajdu, jehož parádní střela skončila až za zády gólmana Jihočechů, a Tygři tak šli do dvoubrankového vedení. Na výsledku už nic nezměnila ani závěrečná power-play hostí a tygří dvacítka si připisuje další tři body po výhře 3:1.

„Zápas byl velmi podobný tomu, který jsme sehráli v Hradci. Mělo to úžasné tempo od začátku až do konce. Dařilo se nám držet se na puku, k výhře jsme si navíc pomohli dvěma přesilovkovými góly, což je vždy pozitivní. První dvě třetiny jsme zvládli skvěle, v té třetí jsme se o to začali lehce bát, takže na tom musíme po té psychické stránce trošku zapracovat. Příště by se mohl soupeř dostat více do hry a ve výsledku bychom ten zápas mohli ztratit.“