Skvěle! Juniorka v samém závěru rozhodla o výhře nad Spartou

Praha/Liberec - V rámci třetího kola juniorské DHL extraligy zavítala liberecká dvacítka na led Sparty. Zápas nabídl velmi dramatickou podívanou, skóre se přelévalo ze strany stranu a ještě v poslední minutě bylo vyrovnané. Třináct sekund před koncem ovšem skóroval Lukáš Plos a Tygři jsou tak stále bez ztráty jediného bodu.

3. kolo, čtvrtek 31. srpna 2023
4:5
(1:1, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 13:23 Holeček (Samson, Červenka; 5/5), 31:11 Novák (5/5), 42:27 Hrabík (Tůma, Daníček; 5/4), 58:20 Fábry (Žmola, Krupička; 5/5) – 04:13 Plos (Jenčovský; 5/5), 38:23 Jansa (Prokůpek, Křížek; 5/5), 41:13 Jenčovský (4/5), 55:53 Janata (Pilíšek; 5/5), 59:46 Plos (Hois, Ehrenberger; 5/4). Rozhodčí: Horák, Valenta – Štofa, Žídek. Diváci: 73. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Kalista – Šindelek, Tůma, David, Samson, Červenka, Bartoň, Culek – Novák, Holeček, Hamršmíd, Odehnal, Daníček, Hrabík, Fábry, Krupička, Vašíček, Pavlák, Hrubý, Žmola.

Schnattinger – Ehrenberger, Macháček, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Král, Hladík – Pérez, Hrabčák, Pekař, Hois, Vološín, Křížek, Janata, Plos, Jansa, Prokůpek, Jenčovský, Šťástka.

Do zápasu vstoupili lépe Liberečtí. Už v 5. minutě vyslal Mikuláš Jenčovský do samostatného úniku Lukáše Plose, který se tváří v tvář Michalu Kalistovi nemýlil. Sparťané ale brzy kontrovali. Tomáš Holeček předvedl hezkou individuální akci, kterou zakončil přesnou střelou z mezikruží.

I v prostřední dvacetiminutovce jsme viděli po jednom gólu na obou stranách, tentokrát však v opačném sledu. Nejdříve šli do vedení domácí, když Lukáš Novák chytře zpoza branky odrazil kotouč o Michaela Schnattingera. Ještě před druhou sirénou ale bylo vyrovnáno. V nepřehledné situaci před sparťanskou brankou se nejlépe zorientoval Samuel Jansa, který protlačil kotouč až za čáru.

Hned na začátku závěrečného dějství šli navíc Severočeši opět do vedení. Ve vlastním oslabení využil chyby ve sparťanské rozehrávce tvrdou střelou kapitán Mikuláš Jenčovský. Ani tentokrát ale Liberečtí svůj náskok dlouho neudrželi. Ještě v téže přesilovce zakončil souhru přesnou ránou z levého kruhu Ondřej Hrabík. V závěru se stejný scénář opakoval ještě jednou. Nejprve Tygry opět dostal do vedení Radek Janata, na což ale vzápětí odpověděl Andrej Fábry. Už už to tedy vypadalo, že zápas dospěje až do prodloužení, třináct sekund před koncem však přišel rozhodující zásah. Postaral se o něj Lukáš Plos, jenž se prosadil díky nenápadné přesilovkové střele z otočky.

Valdemar Jiruš
„Začátek dne jsme měli trošku hektický, zdrželi jsme se na dálnici kvůli nehodě, takže chci ještě jednou poděkovat Spartě, že na nás počkala. První třetina byla vyrovnaná. Ve druhé třetině byl soupeř podle mě o trochu lepší, ale zvládli jsme ji. V té třetí to byla otázka jedné chyby, toho jednoho zaváhání. Myslím si, že jsme dneska byli tím šťastnějším týmem. Máme tři body a do kabiny patří díky. Teď už se soustředíme na další zápasy.“

Tomáš Netík
„Hodně smolný zápas pro nás. Zbytečně jsme po našich chybách a nedůslednosti dostávali laciné góly. Ať to bylo na 2:2, ať to bylo ve třetí třetině, kde jsme myslím měli více ze hry, tak nám jednou ujeli do šance a tu hned proměnili. Následně jsme vyrovnali v power play, ale bohužel přišlo velmi nešťastné vyloučení minutu před koncem, z kterého nám tam padl pátý gól. Mrzí mě to hodně, ještě si to asi furt v něčem nezasloužíme a musíme být lepší a důraznější, abychom ty zápasy vyhrávali.“