Junioři doma porazili Plzeň a zatím v sezoně zůstávají stoprocentní

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Parta kolem kapitána Jenčovského si proti plzeňské Škodovce připsala už čtvrtou výhru a s dvanácti body tak vede tabulku skupiny Západ. Dvěma góly včetně toho vítězného se vyznamenal Lukáš Plos, který spolu se skvělým Vojtěchem Hambálkem v bráně pomohl svému týmu k vítězství 3:1.

4. kolo, sobota 02. září 2023
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 03:13 Plos (Janata, Meisel; 5/5), 35:11 Plos (Král, Janata; 5/4), 48:50 Jarabko (Ehrenberger, Pekař; 5/5) – 25:54 Hodinář (Pešek; 5/5). Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Maňák, Tuháček. Diváci: 101. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Hambálek – Ehrenberger, Hladík, Macháček, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Král – Pérez, Šťástka, Hrabčák, Pekař, Hois, Vološín, Křížek, Janata, Plos, Jansa, Prokůpek, Jenčovský.

HC Škoda Plzeň

Bašta – Houdek, Dolhý, Cícha, Hodinář, Čančura, Prošek, Hromádka – Hála, Mazanec, Šiler, Šimák, Řehoř, Pešek, Hořejší, Korčák, Makovec, Sabiniok, Beran, Soukup.

Na úvodní branku se obecenstvo dlouhou nenačekalo. Už ve čtvrté minutě totiž skóroval Lukáš Plos, který stál na konci početné kombinace od modré čáry až po čáru brankovou — 1:0. Na další branku se ale už počkat muselo do druhé třetiny. V té první už totiž pořádně zahrozila jenom Plzeň, Korčák si však na rozhozeného Hambálka nepřišel.

Po šesti minutách druhé periody byl stav vyrovnaný. Škodovka vytěžila ze své aktivity v útočném pásmu nepřehlednou situaci před Hambálkem, které využil Jan Hodinář. Ten si sjel pro osamocený puk ve slotu od modré a zavěsil pod horní tyčku. Tygři toto ale nenechali bez odezvy a za deset minut jim vrátil vedení svou druhou trefou v zápase Lukáš Plos. Jeho rána z předbrankového prostoru byla sice zblokována, po katapultové trajektorii ale i tak zamířila za Baštovy záda — 2:1.

V závěrečné periodě obrázek hry zůstával stejný. Plzeň hrála aktivně a tlačila na libereckou defenzívu, Hambálek ale podával výborné výkony. I díky tomu tak mohl Jan Jarabko zvyšovat na rozdíl dvou branek po přesném laseru z pravého kruhu. Následně si svěřenci Valdemara Jiruše už utkání pohlídali a dokráčeli si pro čtvrtou výhru v této sezoně.

„Plzeň sice hrála více na kotouči, my jsme ale zase relativně dobře bránili. Zvládli jsme těžké situace ustát a šance, které jsme měli proměnit, jsme proměnili. I když to někdy bylo se štěstím, ale to k tomu patří. Výkon týmu byl svědomitý a obětavý a možná díky tomu se ten zápas na naši stranu přiklonil.“

Petr Vojan
„My jsme byli jednoznačně lepším týmem. Soupeře jsme přehrávali, bohužel jsme pohořeli v koncovce. V každé třetině jsme měli šest gólových šancí, ale nedali jsme brejky. Gólman soupeře podal výborný výkon. Teď se musíme odrazit od tohoto výkonu, protože jsme hráli tak, jak chceme, Porážka nás velmi bolí, protože jsme si ji vůbec nezasloužili. Gratuluji Liberci ke šťastné výhře, ale tak to někdy v hokeji chodí.“