Juniorské derby pro Boleslav, Tygři na jejím ledě padli 1:5

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Mladá Boleslav/Liberec - Družina Valdemara Jiruše byla po čtyřech zápasech stoprocentní, s čímž také přijela do Mladé Boleslavi. Juniory trápily především vstupy do jednotlivých třetin a zakončení, což také vedlo k nepříjemné porážce 1:5. Liberečtí se tak vrací pod Ještěd bez zisku bodů.

5. kolo, středa 06. září 2023
5:1
(1:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 02:14 Vítek (Šachl; 5/5), 33:17 Hurt (Hruška; 5/4), 41:29 Teplý (Hruška, Hurt; 5/5), 42:31 Kučera (Hradec, Dobner; 5/5), 56:17 Hradec (Čech, Vítek; 5/5) – 53:30 Pekař (Hois, Ehrenberger; 5/4). Rozhodčí: Bernat, Valda – Štěpánek, Jurak. Diváci: 121. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

BK Mladá Boleslav

Hora – Sypecký, Němec, Průšek, A. Vlasák, Čech – M. Vlasák, Kučera, Hradec, Malínek, Dobner, Hurt, Hruška, Zvagulis, Vítek, Šachl, Teplý, Vojáček.

Schnattinger – Ehrenberger, Macháček, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Král, Koštoval – Hrabčák, Pekař, Hois, Vološín, Křížek, Janata, Plos, Jansa, Prokůpek, Gajda, Rozsíval, Jenčovský.

Úvodní periodu nezačala liberecká dvacítka vůbec dobře. Už ve třetí minutě poslal domácí do vedení Jakub Vítek, jemuž adresoval přihrávku Šachl bezprostředně po buly - 1:0. Mladoboleslavští zůstali i nadále aktivní, což vyvrcholilo v to, že po faulu Rozsívala vybojovali přesilovou hru. V ní paradoxně měli svěřenci Valdemara Jiruše největší šanci ke skórování. Po přečíslení Jenčovského s Plosem se druhý jmenovaný dostal k dorážce, která však pouze proskákala kolem pravé tyčky mladoboleslavské branky.

Prostřední dvacetiminutovku načal faul Jenčovského za hákování. Oslabení Tygři zkušeně přečkali a žádný projektil neohrozil Schnattingrovu branku. Následně byl za podrážení vyloučen brankář Hora, a Liberečtí si tak zkusili první početní výhodu. V ní junioři recept na Davida Horu nenašli a výhoda zůstala bez využití. Vzápětí se mladoboleslavské dvacítce naskytla třetí přesilovka, kterou dokázala zužitkovat. V čase 33:16 se v závaru kolem branky nejlépe zorientoval Jan Hurt, který zasunul kotouč za bezmocného libereckého brankáře. Do konce druhého dějství si ještě Tygři vyzkoušeli dvě přesilové hry, ovšem ani jednu se jim nepodařilo využít, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Ani do závěrečné třetiny nevstoupila družina Valdemara Jiruše ideálně. Už ve 42. minutě procedil kotouč za Schnattingrova záda Josef Teplý. Hned za minutu bylo ještě hůř. Po pěkné souhře se ke střele z první dostal Jan Kučera - 4:0. Liberečtí dokázali korigovat skóre až o deset minut později. Dostatek prostoru dostal Daniel Pekař, jenž svůj projektil zavěsil do šibenice mladoboleslavské branky. Pomyslný hřebíček do rakve přidal Vojtěch Hradec, který zakončoval mezi betony libereckého brankáře. Liberecká dvacítka tak našla svého prvního přemožitele a s Mladou Boleslaví padla 1:5.

Valdemar Jiruš
„Gratulujeme Mladé Boleslavi k vítězství. Myslím si, že to po dvě třetiny byl vyrovnaný hokej. Boleslav góly jistoty přidala až ve třetí třetině, kdy jsme tam začali zmatkovat a soupeři ty góly darovali. Musíme si to celé rozebrat a uvidíme, jak se z toho oklepeme, byla to naše první porážka. I to k tomu patří a my jdeme zase dál.“

Marek Melenovský
„Z naší strany velmi takticky vyspělý výkon, který opravdu snese parametry této soutěže. Kluky za něj musím pochválit a poděkovat jim za to, že plnili přesně to, co jsme po nich chtěli. Dnešní zápas tak po zásluze zvládli.“