Junioři vybojovali v domácím prostředí další tři body

Date of publication Author Jakub Špaček

Liberec - Liberecký juniorský tým se postavil v zápase 6. kola juniorské extraligy proti svému sokovi z Litvínova. Nejenže Tygři zaznamenali tři body, ale také premiérové čisté konto letošního ročníku.

6. kolo, sobota 09. září 2023
kont.
(0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 20:55 Janata (Pérez Lisa; 4/4), 26:22 Král (Koštoval, Jenčovský; 5/4), 48:07 Prokůpek (Vološín, Ehrenberger; 5/5), 55:23 Pekař (Pérez Lisa; 5/5). Rozhodčí: Wagner, Svobodová – Beneš, Kotlík. Diváci: 156. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 4:0.

Hambálek – Ehrenberger, Macháček, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Král, Koštoval – Rozsíval, Pekař, Hois, Vološín, Křížek, Janata, Plos, Jansa, Prokůpek, Jenčovský, Pérez Lisa, Lachkovič.

HC VERVA Litvínov

Kubík – Hora, Zachariáš, Vyhlídal, Prokeš, Soušek, Bystřický, Vaverčák – Postl, Vishneuski, Bednařík, Scafari, Ducháček, Maštalířský, Dej, Horský, Peroutka, Čech, Tůma, Špaček.

Úvodní dvacetiminutovka góly nenabídla, i přesto, že oba celky měly slibné příležitosti. Hosté dokonce dvakrát nastřelili konstrukci branky. Naši junioři měli po většinu celé první třetiny optickou převahu, ale hostující gólman všechny pokusy zneškodnil i za pomocí obrany.

Prostřední třetina pro domácí výběr začala výborně, neboť hned po šesti minutách se svěřenci trenéra Jiruše dostali do dvougólového náskoku. Nejprve v pětapadesáté vteřině dvacetiminutovky Peréz vymyslel nádhernou přihrávku mezi dva litvínovské beky, kterou si našel Radek Janata a na vzdálenější tyč dal Tygrům vedení. Druhá akce byla gólově zakončena Adamem Králem, který zamířil v početní výhodě z mezikruží mezi betony brankáře hostů. Litvínov dostal příležitost několikrát si zahrát přesilovou hru, kterou však nevyužil a domácí šli do kabin spokojenější.

Závěrečná třetina nabízela vyrovnanou podívanou s ojedinělými šancemi hostů, kteří se hnali za snížením skóre. Liberec však hosty dvakrát potrestal za zahazování slibných příležitostí. Nejprve přišla z rohu útočného území přesná přihrávka na pravý kruh, z něhož ostrou ránu na přední tyč vyslal Tomáš Prokůpek a gólman Kubík neměl proti tomuto pokusu nejmenší šanci zasáhnout. Následně skóre ještě vyšperkoval Daniel Pekař, jenž sebral puk z hokejky obránců Litvínova a jel vstříc gólmanovi, jehož překonal střelou pod vyrážečku na zadní tyč a pečetil konečný stav na 4:0.

Utkání bylo dodatečně kontumováno na 5:0 pro Liberec z důvodu neoprávněného startu dvou hráčů soupeře.

Jan Lucák
„Z naší strany to byl velmi dobrý zápas, vytvořili jsme si spoustu šancí. Ale potřebovali jsme ještě zvednout důraz v zakončení a vytvářet větší tlak na brankáře. To se nám povedlo. Soupeře jsme pouštěli do hry našimi fauly, naštěstí se nám vše podařilo ubránit. Zároveň musím pochválit gólmana, který nám pomohl k nule. Jsme rádi, že jsme po Boleslavi opět na vítězné vlně.“

Martin Tvrzník
„První třetinu jsme se drželi toho, s čím jsme sem přijeli, což byl dobrý pohyb. Ve druhé třetině jsme rychle inkasovali dva góly a Liberci narostla křídla. My už jsme se pak do toho nedokázali vrátit a Liberec byl lepší.“