Junioři na domácím ledě poprvé padli, Karlovým Varům podlehli 2:4

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Družina Valdemara Jiruše vstupovala do utkání se 100% úspěšností na domácí půdě. Junioři nastoupili do zápasu aktivně a dostali se také jako první do vedení. Po sérii nevyužitých domácích přesilovek nakonec převzali energetici otěže zápasu, který dvěma trefami rozhodl Šlechta. Libereckou dvacítku nespasil ani výborný brankář Schnattiger, který především během závěrečné periody opravdu čaroval. Bílí Tygři podlehli Karlovým Varům 2:4.

7. kolo, čtvrtek 14. září 2023

Branky a nahrávky: 08:20 Plos (Koštoval, Jenčovský; 5/4), 54:49 Jenčovský (Plos, Macháček; 5/5) – 28:25 Vogel (Kubíček, Steklý; 5/5), 34:49 Handl (Galnor, M. Váňa; 5/4), 53:31 Šlechta (Beran, Anton; 5/5), 59:43 Šlechta (Galnor, Vogel; 5/5). Rozhodčí: Zavřel, Battěk – Juránek, Hlinka. Diváci: 57. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Schnattinger – Ehrenberger, Macháček, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Král, Koštoval – Rozsíval, Lachkovič, Pekař, Hois, Vološín, Křížek, Janata, Plos, Jansa, Prokůpek, Jenčovský, Pérez.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit – Dorot, Beran, Postl, Vogel, Kubíček, Anton – Galnor, Adámek, M. Váňa, Šilhan, Šmajda, Steklý, Zeman, Handl, V. Váňa, Šlechta, Pastor, Záhejský, Holejšovský.

Úvod zápasu si Liberečtí výborně podchytili a karlovarského brankáře ohrozili několika nebezpečnými střelami. V následné pasáži převzali otěže zápasu hosté, kteří však ani jednou nepřekonali výborného Schnattingera. V přesilové hře otevřel skóre zápasu nejlepší tygří střelec Lukáš Plos, který z vrcholku pravého kruhu zavěsil do šibenice soupeřovi branky.

Na začátku druhého dějství dostala liberecká dvacítka výhodu přesilové hry. Tu svěřenci Valdemara Jiruše nedokázali zužitkovat, na což energetici odpověděli nejlépe, jak mohli. V čase 28:25 si domácí obrana nepohlídala najíždějícího Jakuba Vogela, který si sjel od modré k bráně a zakončil mezi betony libereckého maskovaného muže. Karlovarští se i nadále tlačili do branky, díky čemuž také překlopili skóre na svojí stranu. V přesilové hře se šikovně uvolnil Radim Handl, jenž na dvakrát překonal Schnattingera - 1:2.

V závěrečné periodě se liberečtí junioři tlačili za vyrovnáním, ale pokaždé ztroskotali na pozorném Ebenstreitovi. I liberecký strážce svatyně Schnattinger si připsal několik veledůležitých zákroků a především díky němu se Bílí Tygři drželi dlouho na dostřel. Energetici následně odskočili do dvoubrankového vedení, když se po rychlém brejku prosadil Radim Šlechta. Naději pro domácí vykřesal v samotném závěru kapitán Mikuláš Jenčovský, jenž dorážel kotouč po předbrankovém závaru. K vyrovnání si družina Valdemara Jiruše chtěla dopomoct powerplay šesti proti pěti. Patnáct sekund před koncem ovšem ujela dvojice Galnor-Šlechta a druhý jmenovaný si připsal druhý gól v zápase, čímž pečetil na závěrečných 2:4.

Valdemar Jiruš
„Neměli jsme špatný vstup do zápasu, první pětiminutovka byla za mě výborná. Pak nám ale soupeř zblokoval několik velmi dobrých pokusů, čímž se dostali do zápasu. My jsme z toho úplně vypadli a štěstíčko se k nám v závěru otočilo zády. Protivník si to pak pojistil gólem do prázdné brány a veze si odsud tři body. V zápase jsme také měli své šance, díky kterým jsme mohli zápas převrátit na naši stranu, ale bohužel se tak nestalo. Nám teď nezbývá nic jiného, než se začít soustředit na další utkání.“

Pavel Arnošt
„Do zápasu jsme šli s tím, že Liberec je výborně organizovaný soupeř. Mají spoustu skvělých hráčů, kteří hrají na mnohem vyšší úrovni, a to víc nás těší, že si odsud vezeme tři body. Od nás to dnes byl velmi dobrý týmový výkon a doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů.“

7. kolo, čtvrtek 14. září 2023

HC Energie Karlovy Vary