Nepovedená druhá třetina potopila tygří juniorku proti Českým Budějovicím

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

České Budějovice/Liberec - Deváté kolo juniorské extraligy nabídlo zápas českobudějovického Motoru a Bílých Tygrů z Liberce. Družina Valdemara Jiruše se chtěla chytnout nové vítězné zápasové vlny, protože předchozí dvě utkání nevyšla dle jejich představ. Ovšem ani dnes nedokázali junioři zvítězit a nic na tom nezměnil ani tříbodový Lukáš Plos. Liberečtí se tak vrací zpět pod Ještěd s těsnou prohrou 3:4.

9. kolo, čtvrtek 21. září 2023
4:3
(1:2, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19:08 Willmann (Placek; 5/5), 22:42 Kříž (Pitel, Humeník; 5/5), 25:06 Aulický (Vachun, Buzek; 5/5), 29:53 Sochor (Moyseyev, Šimon; 5/5) – 04:30 Plos (Koštoval, Král; 5/4), 12:27 Jenčovský (Plos; 5/5), 25:34 Janata (Král, Jenčovský; 5/4). Rozhodčí: Čáp, Zeliska – Pěkný, Tuháček. Diváci: 126. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Banes Motor Č. Budějovice

Mařík – Gřegořek, Buzek, Willmann, Vachun, Placek – Sochor, Aulický, Kříž, Hoch, Kotous, Pitel, Humeník, Šimon, Moyseyev, Kusak.

Schnattinger – Ehrenberger, Macháček, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Král, Koštoval – Rozsíval, Lachkovič, Pekař, Hois, Vološín, Křížek, Janata, Plos, Jansa, Jenčovský, Hrabčák, Kofroň.

Na úvodní branku nečekalo obecenstvo Budvar arény příliš dlouho. V 5. minutě se naskytla tygří letce přesilová hra po faulu Pitela, kterou hned v jejím úvodu využil Lukáš Plos ranou na zadní tyč. Autor prvního gólu na sebe znovu upozornil v polovině periody, kdy zavezl kotouč až do slotu. Zde si ho přebal kapitán Mikuláš Jenčovský, jenž zvyšoval náskok Tygrů už na 2:0. První třetinu nakonec uzavřeli domácí, neboť minutu před koncem snižoval Martin Wilmann - 1:2.

Gól do šatny Liberecké nejspíše nahlodal, čehož na začátku druhé dvacetiminutovky využily České Budějovice. Srovnáno bylo hned po třech minutách druhého dějství, kdy kotouč do odkryté branky dorazil Marcel Kříž. Obrat ve skóre zařídil jen několik chvil poté Vojtěch Aulický, jenž se po nahrávce od Vachuna nemýlil. Liberečtí dokázali hned vzápětí odpovědět, druhou přesilovou hru v zápase využil Radek Janata.

Za stavu 3:3 se však do kabin nešlo, neboť vedení si opět vzali zpět Českobudějovičtí. Dvojice Nikita Moyseyev- Adam Sochor výborně využila přečíslení a druhý jmenovaný chladnokrevně zakončil za záda Schnattingera.

Severočeši do třetí periody vstoupili velmi aktivně, postupně stupňovali svůj tlak a hnali se za vyrovnáním. K tomu však ale nestačila ani závěrečná power-play šest na pět, a tak se junioři vrací domů s prázdnou.