Junioři vybojovali na západě Čech tři body po těsném vítězství

Date of publication Author Jakub Špaček

Plzeň/Liberec - V 11. kole juniorské extraligy přišlo na reprízu finále ze sezóny 2021/2022. Souboj na západu Čech po vyrovnaném průběhu ovládli naši junioři po výsledku 2:1.

11. kolo, čtvrtek 28. září 2023

Branky a nahrávky: 30:33 Pešek (Hála, Hořejší; 5/5) – 14:40 Jenčovský (Handl, Koštoval; 5/4), 52:47 Janata (Hois, Ehrenberger; 5/5). Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Hlinka, Motl. Diváci: 88. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Škoda Plzeň

D. Jansa – Houdek, Dolhý, Skok, Hodinář, Čančura, Hromádka, Tolar – Hála, Mazanec, Šiler, Řehoř, Pešek, Matějka, Soukup, Hořejší, Tchaliov, Makovec, Sabiniok, Šimák.

Schnattinger – Ehrenberger, Macháček, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Král, Koštoval – Rozsíval, Hrabčák, Hois, Vološín, Křížek, Kofroň, Janata, Plos, S. Jansa, Prokůpek, Jenčovský, Handl.

Úvodní dvacetiminutovka byla zcela vyrovnaná s mírnou převahou domácích juniorů, jenže gól vstřelili naši junioři. Konkrétně se prosadil Mikuláš Jenčovský, jenž si v početní výhodě najel na vrcholek kruhu, odkud vyslal přesnou ránu. Hosté poté ještě měli k dispozici trestné střílení, které však nevyužil Lukáš Plos, který orazítkoval levou tyč plzeňské klece.

Rovněž v prostředním dějství byla Plzeň opticky o něco aktivnější, ale paradoxně vyrovnávací gól vstřelila z přečíslení. Ondřej Pešek zakončil akci 3 na 2, kdy se trefil z levé strany střelou z první - 1:1.

V závěrečné třetině se celky snažily převrátit skóre na svou stranu. Oba juniorské výběry dokonce orazítkovaly brankovou konstrukci. Nakonec ale Severočeši se dostali do trháku gólem Radka Janaty, který se vyřítil za pukem a sám z pravé strany zamířil ke vzdálenější tyči. Škodovce nepomohla ani závěrečná hra v šesti a tři body putují na sever Čech.

Valdemar Jiruš
„Dnes rozhodl týmový duch, kluci se semkli a makali jeden za druhého. Odměnou jsou tři body. Stále se potýkáme s produktivitou, ale dnes jsme zahráli skvěle do obrany a podpořil nás výborným výkonem brankář.“

11. kolo, čtvrtek 28. září 2023

HC Škoda Plzeň