Junioři na domácím ledě porazili Mladou Boleslav, které nadělili čtyři góly

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - V rámci dvanáctého kola přivítali junioři na svém ledě svého úhlavního rivala, Mladou Boleslav. Boleslavští šli sice rychle do vedení, Liberečtí ale dokázali obratem odpovědět a na začátku závěrečné periody strhli vedení na svojí stranu. Svěřenci Valdemara Jiruše nakonec ovládli derby a berou tři body za výhru 4:1.

12. kolo, sobota 30. září 2023
4:1
(1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 07:45 Janata (Gajda; 5/5), 40:46 Plos (Jenčovský, Ehrenberger; 5/5), 56:47 Jenčovský (Koštoval, Plos; 5/4), 57:41 Koštoval (4/5) – 03:17 Malínek (Hurt, Němec; 5/5). Rozhodčí: Battěk, Bernat – Beneš, Klouček. Diváci: 97. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Hambálek – Ehrenberger, Macháček, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Král, Koštoval – Hrabčák, Hois, Vološín, Křížek, Kofroň, Handl, Janata, Plos, Jansa, Prokůpek, Jenčovský, Gajda.

BK Mladá Boleslav

Hora – Moravec, Sypecký, Němec, Průšek, Kubíček, Hrouda, Vlasák – Kučera, Malínek, Gardoň, Dobner, Hurt, Polák, Hruška, Vítek, Šachl, Teplý, Vojáček.

Do zápasu vstoupili aktivněji Boleslavští a byli za to také odměněni první trefou. Po rychlém výpadů v podaní Hurta se prosadil Vojtěch Malínek, kterému první jmenovaný adresoval nahrávku zpoza liberecké klece. Junioři následně zvýšili aktivitu v útočném pásmu, což také vedlo k vyrovnání. Výborné napadání Gajdy zužitkoval Radek Janata, jenž si sjel před bránu a chladnokrevně zakončil nad rameno boleslavského maskovaného muže. V závěru první třetiny podržel domácí barvy gólman Hambálek, který vychytal nebezpečný únik Poláka.

První pětiminutovka druhého dějství nabídla hlušší pasáž, při níž si ani jeden z týmů nedokázal vypracovat větší gólovou šanci. Druhou polovinu periody pak přebrali hosté z Boleslavi, kteří také získali první početní výhodu zápasu. Ta zůstala nevyužita, a to především zásluhou Hambálka, jenž během druhé dvacetiminutovky předvedl několik skvělých zákroků.

V úvodu závěrečné třetiny dohrávali Boleslavští přesilovou hru. Tu využít nedokázali, načež výborně Tygři odpověděli. Jenčovský pasem přes celé střední pásmo našel najíždějícího Lukáše Plose, který svou razantní střelou nedal mladoboleslavskému gólmanovi šanci. V závěru třetího dějství si junioři vítězství pojistili dalšími dvěma brankami. Tu první přidal z přesilové hry po parádní teči kapitán Mikuláš Jenčovský.

Zápas se hosté ještě pokusili zdramatizovat hrou v šesti, čehož využil domácí obránce Michal Koštoval, který potvrdil vítězství Tygrů gólem do prázdné brány. Liberecká dvacítka tak oplatila Boleslavi prohru z jejího ledu a bere tři body za výhru 4:1.

Valdemar Jiruš
„O Boleslavi jsme věděli, že je to brejkový tým, také jsme se na ně dle toho připravili. V první třetině jsme tam trochu zaspali a samozřejmě z brejku jsme hned dostali gól. Ve druhé periodě jsme byli pod tlakem, Boleslav v ní měla víc ze hry, ale ustáli jsme to včetně všech oslabení. Před třetím dějstvím jsme si něco řekli v kabině, dle toho do něj také kluci vlétli. Probudili jsme také naši produktivitu, z čehož mám radost. Ve výsledku je to pro nás cenný skalp vedoucího týmu tabulky.“

Ladislav Kolner
„Těžký zápas, který byl dvě třetiny velmi vyrovnaný. Před třetí dvacetiminutovkou jsme si říkali, že to bude o jednom gólu, což se také stalo bohužel pro nás po naší chybě. Následně jsme začali panikařit a soupeř zaslouženě bere tři body. My se z toho musíme oklepat a vrátit se zpátky na vítěznou vlnu.“