Junioři vybojovali v Litvínově bonusový bod za úspěšné nájezdy

Date of publication Author Jakub Špaček

Litvínov/Liberec - Naši junioři se v rámci 13. kola juniorské extraligy představili na ledě Litvínova. Po vyrovnaném a dramatickém průběhu celého střetnutí. Nakonec uzmuli 2 body hosté, díky vítězným nájezdům.

13. kolo, čtvrtek 05. října 2023
3:4sn
(0:0, 1:0, 2:3 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 38:22 Hora (Čech, Postl; 5/4), 42:58 Bystřický (Scafari, Dej; 5/4), 47:52 Scafari (Bednařík, Vopat; 5/5) – 46:26 Plos (Jenčovský; 5/5), 50:22 Jenčovský (Plos, Král; 5/5), 53:41 Jenčovský (Koštoval, Plos; 5/5), rozh. náj. Koštoval. Rozhodčí: Zubzanda, Glanc – Belko, Kokrment. Diváci: 125. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3.

HC VERVA Litvínov

Kubík – Bystřický, Kladivo, Prokeš, Vyhlídal, Hora, Zachariáš – Scafari, Postl, Ducháček, Tůma, Dohnal, Čech, Horský, Vopat, Dej, Maštalířský, Bednařík, Vishneuski.

Schnattinger – Koštoval, Král, Jarabko, Meisel, Pilíšek, Ehrenberger, Macháček – Kofroň, Hois, Lachkovič, Pekař, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Plos, Janata, Handl, Křížek, Vološín.

Úvod zápasu patřil domácím hokejistů. Svou aktivitu potvrdili i vybojovanou početní výhodou, kterou ale nevyužili. Rovněž svěřenci trenéra Jiruše měli na sklonku dvacetiminutovky přesilovku, ale ani oni ji nedokázali zužitkovat. Prvních dvacet minut tedy skončilo za stavu 0:0.

Prostřední dějství bylo velmi vyrovnané a s mnoha přesilovkami na obou stranách. Závěr této části však vyšel lépe domácím juniorům, kteří se dostali do vedení. Matěj Hora využil početní výhodu, když střelou od modré čáry zamířil přesně na přední tyč.

Vstup do závěrečné dvacetiminutovky vyšel mnohem lépe Litvínovu. Do dvougólového vedení jej opět z přesilové hry poslal střelou z vrcholku kruhu Jaroslav Bystřický. Odpověď Liberce byla ale velmi rychlá, kdy se prosadil Lukáš Plos z předbrankového prostoru. Dvoubrankové vedení vrátil domácím z protiútoku Antonín Scafari. Série několika branek vyústila až k vyrovnání na 3:3. Nejdříve Mikuláš Jenčovský prostřelil litvínovského brankáře z bezprostřední blízkosti. Poté pak skóre dorovnal stejný hráč, když prokličkoval obranu domácího výběru a zamířil na zadní tyč.

V prodlužované pětiminutovce branka nepadla, i přes to, že domácí měli k dispozici početní výhodu. Tudíž rozhodovaly samostatné nájezdy, které rozsekl vítěznou trefou Michal Koštoval.

13. kolo, čtvrtek 05. října 2023
3:4sn
(0:0, 1:0, 2:3 – 0:0 – 0:1)

HC VERVA Litvínov