Junioři se po skvělém obratu ze západu Čech vrací se třemi body

Date of publication Author Jakub Špaček

Karlovy Vary/Liberec - Naše juniory čekalo další utkání v pod Krušnohoří, kde vyzvali Karlovy Vary. Po nepovedeném začátku se však do zápasu vrátili třemi góly, a díky hattricku Lukáše Plose obrátili skóre na 6:4.

14. kolo, sobota 07. října 2023

Branky a nahrávky: 5. Dorot (Šlechta), 10. Šlechta (Cipko, Galnor), 21. O. Postl II (M. Váňa, Šlechta), 53. Dorot (Galnor, Adámek) – 22. Plos (Ehrenberger), 35. Handl (Jenčovský), 48. Jenčovský, 56. Plos (Janata), 58. Meisel (Plos), 59. Plos. Rozhodčí: Petružálek, Glanc – Gerát, Charvát. Diváci: 144. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:6.

HC Energie Karlovy Vary

Pavlovic – Cipko, Anton, Kubíček, Postl, Beran, Dorot, Vogel, Holejšovský – M. Váňa, Galnor, Čihař, Pastor, Šlechta, V. Váňa, Vojáček, Zeman, Steklý, Šilhan, Adámek.

Hambálek – Král, Jarabko, Meisel, Pilíšek, Ehrenberger, Macháček – Křížek, Pekař, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Plos, Janata, Handl, Kofroň, Vološín, Hois.

Do utkání lépe vstoupili domácí energetici, kteří se prosadili v početní nevýhodě. Ondřej Dorot dostal skvělou přihrávku od svého kolegy a překonal našeho gólmana. Aktivita Karlovarských pokračovala a vyústila v další branku. Špatnou komunikaci v hostujících obranných řadách využil Robert Šlechta a dal svým barvám dvougólové vedení. Jediná liberecká zajímavá akce skončila pouze na tyči.

Rovněž do prostředního dějství vstoupili lépe svěřenci trenéra Arnošta. Okamžitě po šestnácti vteřinách domácí hokejisté střelou od modré čáry Ondřeje Postla zvýšili již na 3:0. Poté přišla také první branka ze strany Severočechů, o níž se postaral Lukáš Plos. Ten vypálil z pravého kruhu a využil početní výhodu našich barev. Západočeši následně vytvořili velký tlak, z něhož získali dokonce trestné střílení, jenž však úvodní střelec klání zahodil. Z čehož těžili hosté, kteří se dostali na kontakt, když se Radim Handl dostal ke kotouči a z dorážky ho dopravil do klece.

Pro Severočechy závěrečná dvacetiminutovka začala úspěšným ubráněním dlouhé početní nevýhody 3 na 5. Hned poté se Tygři vrátili do hry, když vyrovnal střelou k tyči Mikuláš Jenčovský. Přišla ale další početní výhoda pro energetiky, kterou již zužitkovali, díky Ondřeji Dorotovi. V závěru střetnutí přišel velký obrat Severočechů. Nejprve svůj druhý gól v zápase po dorážce vstřelil Lukáš Plos, následně skóre obrátil Lukáš Meisel. V úplném závěru duelu zaznamenal hattrick Lukáš Plos, který rozvlnil síť v odkryté karlovarské kleci.

Valdemar Jiruš
„Třikrát po sobě se nám povedla třetí třetina, díky tomu bereme body, ale vstup do utkání byl špatný. Zůstali jsme hlavou v kabině, ale kluci ukázali charakter a rozhodlo oslabení, kdy jsme parádně ubránili karlovarské přesilové hry. Hráči zaslouží velkou pochvalu a jsme rádi za tři body.“

Pavel Arnošt
„Jsme zklamaní, vedli jsme 3:0 a opakovaně jsme to nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Budeme se muset radikálně změnit, abychom byli úspěšnější.“

14. kolo, sobota 07. října 2023

HC Energie Karlovy Vary