Ani dvě přesilovkové trefy juniorce k výhře nestačily. V Hradci padla v prodloužení

Date of publication Author Kryštof Havíř

Hradec Králové/Liberec — Po čtyřech vyhraných utkáních v řadě musejí šelmy skousnout porážku. Pod Bílou věží sice dokázaly zápas otočit díky proměněným přesilovkám na 2:1, Východočechům se ale podařilo záhy vyrovnat a duel tak dospěl do prodloužení. V něm zasadil rozhodující ránu hradecký Michal Beneš.

15. kolo, čtvrtek 12. října 2023
3:2p
(1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Hrdlička (Matašovský, Aschenbrenner), 34. Michal Beneš (Š. Černý, A. Novotný), 61. Michal Beneš (Černý, Martin Beneš) – 15. Jenčovský (Handl, Plos), 33. Rozsíval (Hladík, Křížek). Rozhodčí: Svobodová, Čáp – Bohuněk, Landsmann. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Mountfield HK

Tuček (Lequin) – Havlíček, Černý, Pavelka, J. Aschenbrenner, Hrbek, Bezpalec, Pavič – Martin Beneš, Michal Beneš, A. Novotný – Hrdlička, Matašovský (C), M. Novotný (A) – V. Aschenbrenner, Vencl (A), Prášek – Jón, Zámečník, Mach

Hambálek (Schnattinger) – Král, Hladík, Pilíšek, Ehrenberger (A), Jarabko, Macháček, Meisel – Plos, Jenčovský (C), Handl – Janata, Hois (A), Rozsíval – Vološín, Křížek, Jansa – Lachkovič, Kofroň, Prokůpek

Utkání se nejdříve vyvíjelo dobře pro domácí. V sedmé minutě sice Adam Novotný s Michalem Benešem úspěšní nebyli, když Hambálek vytasil sérii těžkých zákroků. O minutu později už ale byl liberecký fantom nucen kapitulovat. Z pravého kruhu vyslal Petr Hrdlička nevyzpytatelný kotouč, který se po zvláštní trajektorii snesl až do hostující sítě — 1:0. Na tuto situaci ale byli Tygři s to vcelku brzo reagovat. V patnácté minutě při přesilovce propálil Mikuláš Jenčovský dělovkou vše, co mu stálo v cestě, a mohl se jít radovat — 1:1.

V půlce zápasu si šelmy vybudovaly tlak a za domácím Tučkem dokonce zvonila po Handlově pokusu tyč. Smutnit ale nemusel. Devadesát vteřin na to znovu při přesilovce vynahradila předchozí smůlu střela Davida Rozsívala. Pro mládežnického reprezentanta šlo navíc o jeho první branku v juniorské extralize. Radost ze získaného vedení však dlouho netrvala. Chvíli poté totiž vyrovnal Michal Beneš, když se trefil při přesilové hře svého týmu — 2:2.

Deset minut před koncem si Plos s Handlem dlouho pohrávali s hradeckou obranou a hnali se za vedením, to se jim ovšem nepovedlo. Naopak na druhé straně se po chvíli slavilo. Gól Matěje Beneše sudí nejprve uznali, po následné dohodě ale vzali verdikt zpět a pro vysokou hůl branku neuznali. Na řadu proto muselo přijít prodloužení.

A v něm bylo po devatenácti vteřinách vystaráno. Druhou trefou v utkání rozhodl o vítězi Michal Beneš.

Valdemar Jiruš
„Tentokrát jsme se potýkali s nedisciplinovaností, dělali jsme hloupé fauly, které nás stály spoustu sil. Ty nám právě v závěru chyběly, soupeř v prodloužení rozhodl a vzal si bod navíc. Gratuluji Hradci k výhře.“

Lukáš Král
„Chtěli jsme se doma revanšovat za poslední dvě prohry, které nás poslaly do pozic, ve kterých být nechceme. Šlo o dobrý, vyrovnaný zápas. Řekl bych, že za výkon ve třetí třetině jsme si zasloužili vyhrát. To se nám nepovedlo v základní hrací době, ale jsme rádi, že se nám podařilo rozhodnout hned v prvním střídání v prodloužení. Myslím si, že po zásluze bereme dva body.“