Přímý souboj o druhé místo zvládli lépe liberečtí junioři, kteří slaví výhru 3:2 po prodloužení

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - V rámci šestnáctého kola přivítali junioři na svém ledě českobudějovický Motor. Utkání bylo po 40 minutách vyrovnané a zlom přišel na začátku třetí periody, kdy se hosté dostali do vedení. Svěřenci Valdemara Jiruše však nesložili zbraně a šli si za vytouženým vyrovnáním. To přišlo těsně před závěrečnou sirénou z hole Radima Handla a zápas tak dospěl do prodloužení. V něm bod navíc uzmuli Bílí Tygři, když se dvacet sekund před koncem prosadil Adam Král.

16. kolo, sobota 14. října 2023
3:2p
(0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 22:34 Rozsíval (Ehrenberger, Hois; 5/5), 59:02 Handl (Koštoval, Plos; 5/5), 64:37 Král (Rozsíval, Janata; 3/3) – 32:45 Humeník (Tůma, Pitel; 5/5), 46:01 Pitel (Kříž, Buzek; 5/4). Rozhodčí: Sýkora, Hacaperka – Štěpánek, Brož. Diváci: 107. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Schnattinger – Král, Jarabko, Meisel, Pilíšek, Ehrenberger, Koštoval, Macháček – Handl, Rozsíval, Pekař, Hrabčák, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Plos, Janata, Kofroň, Vološín, Hois.

Banes Motor Č. Budějovice

Mařík – Placek, Vachun, Březina, Buzek, Tůma, Bystřický – Kotous, Aulický, Kusak, Moyseyev, Šimon, Pospíchal, Humeník, Pitel, Petrásek, Hoch, Kříž.

První desetiminutovce úvodní třetiny kralovali Liberečtí, kteří zatlačili svého soupeře. Motor tak těžil převážně z brejků, ovšem žádná akce neskončila gólem. Pomezí 10. minuty nám nabídlo první přesilovou hru, tu si zahráli hosté z jihu Čech. Budějovičtí nedokázali početní výhodu využít, naopak v ní ještě faulovali, a tak se přesilovka nabídla také Severočechům. Ani ti ji však nezužitkovali, a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

Druhé dějství začalo opět aktivitou šelem, které se převážné držely v útočném pásmu. Obecenstvo Svijanské Arény vidělo první gól v čase 22:34, kdy se krásnou individuální akcí prezentoval David Rozsíval. Liberecký forvard ze svého obranného pásma dojel až před branku soupeře, kde zasunul kotouč za bezmocného Maříka.

Vyrovnáno bylo o téměř deset minut později, kdy Českobudějovičtí využili toho, že byl brankář Schnattinger bez své hole. Tůmovo nahození dorážel nejproduktivnější Jihočech Matyáš Humeník. Liberecký maskovaný muž byl velmi důležitou postavou v 36. minutě, kdy předvedl hned několik výborných zákroků proti dorážejícím hráčům Motoru.

V úvodu závěrečné části Liberečtí chybovali, což vyvrcholilo v to, že Českým Budějovicím nabídli početní výhodu. Hostující Richard Pitel ji v 47. minutě využil, a to po těsné teči před liberecký brankářem Schnattingerem - 1:2. Junioři celou třetí třetinu dobývali branku soupeře, ale gól tam prostě nechtěl padnout.

Dvě minuty před koncem si domácí střídačka vyžádala oddechový čas s tím, že po jejím konci byl odvolaný Schnattinger a Bílí Tygři to zkusili v šesti. Vabank libereckému týmu vyšel a necelou minutu před koncem srovnával stav skóre Radim Handl, který tak poslal zápas do prodloužení.

V něm bod navíc uzmuly šelmy, a to po milimetrově přesné trefě Adama Krále. Liberecká dvacítka poráží Motor 3:2 po prodloužení a posouvá se na druhé místo v tabulce juniorské extraligy.

Valdemar Jiruš
„Velmi vyrovnané utkání, bylo vidět, že se potkali dva soupeři z vrchní poloviny tabulky. Rozhodovaly detaily, což ukázal začátek třetí třetiny, kdy soupeř dokázala potrestat naši nedisciplinovanost. Kluci však ukázali neskutečný charakter a bojovnost, z čehož také vyplynul náš vyrovnávací gól v powerplay. Bod navíc, který bereme, jsme si podle mě zasloužili. Soupeři však patří velký respekt za tento zápas. “