Junioři podruhé v sezoně vyloupili Prahu ziskem tří bodů

Date of publication Author Jakub Špaček

Praha/Liberec - Junioři v rámci 17. kola zavítali již podruhé v této sezóně na led loňského mistra. Rovněž jako naposledy se radují ze zisku tří bodů po těsné výhře 4:3.

17. kolo, čtvrtek 19. října 2023
3:4
(0:1, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 28:06 Senčák (Hrabík, Tůma; 5/4), 30:38 Senčák (Hrabík, Holeček; 5/5), 59:50 Samson (Novák, Daníček; 5/5) – 09:23 Prokůpek (Vološín, Hois; 5/5), 27:27 Jenčovský (Plos, Pilíšek; 4/5), 34:35 Pekař (Gajda, Ehrenberger; 5/4), 57:22 Meisel (Pekař, Gajda; 5/5). Rozhodčí: Barek, Červenka – Hlinka, Figer. Diváci: 147. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 40:19. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.

HC Sparta Praha

Vedral – Culek, Bartoň, Červenka, Samson, Tůma, David – Daníček, Hrabík, Novák, Žmola, Bareš, Pavlák, Krupička, Senčák, Poláček, Odehnal, Hamršmíd, Holeček.

Hambálek – Koštoval, Král, Jarabko, Meisel, Ehrenberger, Pilíšek – Kofroň, Hrabčák, Gajda, Jenčovský, Prokůpek, Jansa, Plos, Janata, Handl, Vološín, Hois, Pekař.

Úvod utkání byl zcela vyrovnaný. Poté se ale v polovině první třetiny prosadili naši junioři zásluhou Tomáše Prokůpka, který po chybné rozehrávce Sparty překonal domácího gólmana z mezikruží. Severočeši i přes dvě oslabení udrželi své vedení a šli do kabin za stavu 1:0.

Do prostředního dějství vstoupili lépe Pražané, když nastřelili brankovou konstrukci. Vzápětí však Liberečtí svůj náskok zdvojnásobili. Lukáš Plos vybojoval kotouč a dostal se s Mikulášem Jenčovským do samostatného úniku na gólmana, který střelou na bližší tyč zvýšil. Junioři z hlavního města ale do čtyř minut dokázali srovnat skóre na 2:2. Nejprve se David Senčák postaral o snižující branku, jenž vypálil z pravého kruhu přesně do šibenice. O dvě minuty později stejný hráč srovnal skóre z protiútoku 3 na 2. Šest minut před zazněním druhé sirény poslal Daniel Pekař z přesilové hry naše barvy zpět do vedení.

Závěrečná dvacetiminutovka byla dlouho vyrovnaná herně i výsledkově, ale v posledních třech minutách duelu se strhlo drama. Nejprve do dvoubrankového vedení odskočil Liberec, když se mezi betony sparťanského gólmana prosadil Lukáš Meisel. O několik vteřin později se Pražané dostali opět na dostřel jediné branky, a to když se Oliveru Samsonovi v samotném závěru klání povedlo překonat libereckého brankáře z mezikruží. Na více již nezbyl čas, tudíž Liberec podruhé v sezóně vyloupil území pražských juniorů.

Valdemar Jiruš
„V první třetině jsme byli nedisciplinovaní, soupeř měl spoustu přesilovek a nás to stálo spoustu sil. Kluci ale odváděli celých šedesát minut parádní práci. Sparta sice měla optickou převahu, ale my jsme výborně zahráli do obrany, výborně jsme ubránili oslabení a díky tomu bereme tři body.“

Tomáš Netík
„Dneska to byl velice důležitý zápas, ale bohužel jsme ho nezvládli. Nezačali jsme úplně dobře, Liberec byl na začátku trochu hladovější, v první třetině chtěli více vyhrát. My jsme pak vyrovnali hru, ale hloupě/blbě jsme inkasovali v naší přesilovce a následná přesilovka pět na tři, ve které jsme mohli vyrovnat, asi zápas rozhodla.“