Junioři završili týden druhou výhrou, Plzeň sestřelil dvougólový Plos

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - V rámci 18. kola se juniorští Bílí Tygři představili na domácím ledě, kam přijela Plzeň. Utkání se od samotného začátku vyvíjelo lépe pro domácí celek, avšak hosté v závěru první periody srovnali. Klid libereckým barvám dodal Lukáš Plos, který ve druhé třetině hned dvakrát propálil plzeňského gólmana. Závěr zápasu ještě chtěli Plzeňští zdramatizovat, a tak sáhli po hře bez brankáře. Této herní situace využil minutu před koncem Radim Handl, který stanovil skóre duelu na závěrečných 4:2 pro Liberec.

18. kolo, sobota 21. října 2023
4:2
(1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Pekař (Gajda, S. Jansa), 30. Plos (Jenčovský, Handl), 32. Plos (Jenčovský, Král), 59. Handl – 20. Dolhý (Pešek, Hála), 39. M. Hořejší (Čančura, Řehoř). Rozhodčí: Micka, Bernat – Maštalíř, Thuma. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Schnattinger – Koštoval, A. Král, Ehrenberger (A), Pilíšek, Meisel, Jarabko – Jenčovský (C), Plos, Handl – Pekař, Janata, Hois (A) – Gajda, Křížek, Vološín – Prokůpek, Kofroň, S. Jansa – Hrabčák.

HC Škoda Plzeň

Lokajíček – M. Houdek (A), Dolhý (C), Hromádka, Cícha, Čančura, Tolar, Prošek – Pešek, M. Soukup, Hála – Mazanec (A), Benák, M. Hořejší – Řehoř, Šimák, J. Matějka – Sabiniok, Tchaliov, M. Beran

Úvodní dvaceminutovka začala ve velkém tempu a první přesilovou hru si vyzkoušeli hosté z Plzně. Gólovou šanci v ní měl Soukup, který však nevyzrál na Schnattingera. Následně si početní výhodu vyzkoušeli také Liberečtí a na rozdíl od jejich soupeře ji proměnili. V čase 15:35 otevíral skóre zápasu Daniel Pekař, jenž si výborně vyjel zpoza branky a propálil Lokajíčka pod jeho vyrážečku.

V závěru prvního dějství fauloval Křížek, což znovu poslalo Tygry do oslabení. Čtyři sekundy před koncem periody se před libereckým brankářem dobře zorientoval Adam Dolhý, který srovnával stav skóre.

Do druhé třetiny vlétly šelmy jako uragán a opět o sobě dal vědět nejlepší liberecký střelec Lukáš Plos. Ten nejprve v 30. minutě vymyslel parádní kličku, při které si položil Lokajíčka a následně zakončoval do odkryté klece. Hned minutu a půl na to navyšoval vedení Tygrů už na 3:1, když v úniku dva na jednoho vzal celou akci na sebe a prostřelil plzeňského gólmana střelou nad lapačku.

Škodovka stejně jako v prvním dějství dostala v závěru třetiny přesilovou hru, tentokrát po faulu Pilíška. Ani touto početní výhodou hosté nepohrdli a nahození od modré čáry před brankou dorazil Marek Hořejší - 2:3.

I ve třetím dějství z Tygrů sršela aktivita, což dokazuje také počet přesilových her, které v poslední třetině sehráli. Ani jednu sice šelmy nezužitkovaly, pro vítězství si ale stejně došly. Závěrečnou trefu tohoto zápasu přidal v čase 58:50 Radim Handl, který vystihl rozehrávku Plzeňských a následně dovezl kotouč až do odkryté branky hostů.

Liberecká dvacítka tak vítězí 4:2 a i po víkendu se bude nacházet na prvním místě v západní skupině juniorské extraligy.

Valdemar Jiruš
„Plzeň má velmi zkušené mužstvo, mají hodně starších kluků, takže jsme o jejich kvalitě věděli. O to víc mě těší, že bereme vítězství za tři body i vzhledem k tomu, jak mladou obranu máme. Myslím si, že v první třetině jsme působili takovým zaskočeným dojmem, ale následující dvě dvacetiminutovky jsme odehráli velice slušně. V té druhé jsme odskočili do vedení 3:1, pak se soupeř vinnou naší nedisciplinovanosti dostal na kontaktní branku. Ve třetí třetině jsme mohli to vedení na naši stranu překlopit o něco dřív, přece jen jsme tam měli hodně početních výhod, které se nám ale nepovedli. Závěr zápasu jsme si pak pohlídali dobře organizovanou obrannou hrou. Musím do kabiny poslat pochvalu a poděkování.“